İyi Logo Nasıl Olmalı, Neler Yapılmalı?

İyi bir logo nasıl olmalı? Ne(ler) yapmalı?
Logo tasarımı çalışmalarına başlamadan önce logonun ne olduğunu iyice kavramaya çalışın. Logo neyi temsil eder? Ne amaçlar?
Logo sadece işaretten ibaret bir sembol değildir.

Şirketin kurumsal markasını font, şekil, renk ve (resimlerle) yansıtmaya çalışmaktır.

Temel logo tasarım kurallarını bilin
•

Bir logo, mutlaka tanımlanabilir olmalı.
Bir logo, mutlaka akılda kalmalı
Bir logo, mutlaka renkler olmadan da efektif olmalı.
Bir logo, mutlaka uygun özelliklerde olmalı

Diğerlerinin Bağzı ve Hatalarını öğrenin.

iyi – kötü – çirkin

Logo tasarımı kuralları hakkında az biraz bir şey öğrendiniz. iyi ve kötü logoyu ayırt edebiliyorsunuz. Elinizden geldiğince diğer başarılı olan logoları inceleyin, neden bu kadar başarılı olduklarını araştırmaya çalışın neleri doğru yaptıklarını gözlemleyin ve bu size bir fikir, ilham versin ama fikri de olduğu gibi çalmayın. Bakış açınızı olabildiğince geniş tutmaya çalışın.

Örnek olarak nike swoosh logosunu ele alalım. Logo 1971 yılında carolyn davidson tarafından sadece 35$ a çizildi. Hala çok güçlü, akılda kalan ve konumlandırılabilir bir logo. Son derece basit, sade ve ünlü yunan zafer tanrısının sembolünü tasvir ediyor.

Spor dünyası için son derece popüler bir logo. Nike swoosh logosu birkaç harika logodan birisi. Diğer ünlü markaları düşünün be onların logolarına göz atın onları bu derece başarılı kılan ne? Logopond sitesine bakmanızı tavsiye ederim. Yada bölgenizde bulunan herhangi bir kütüphaneye giderek konuyla ilgili bir kitap okuyun.

Tasarım Süreci

İşte insanların yaratıcılıklarını ortaya çıkan iyi ve kötüyü ayırt eden uzun tasarlama süreci. Eğer bu işe gönül verdiyseniz bıkmadan, usanmadan sabırla çizin çizin çizin. olmadı bir daha, olmadı bir daha. yılmak yok. net üzerinde araştırın, arkadaşlarınızla beyin fırtınası yapın. Onlardan yardım isteyin fikir, görüşlerini mutlaka önemseyin. Saten ilk seferde kim başarılı olmuş ki! karamsarlığa düşmeden diğer güzel logo tasarımlarına bakarak ilham almaya çalışın. ilham bu adı üstünde ne zaman geleceği belli olmuyor.

Yazılım öğrenin

İşin püf noktası aslında bu fikriniz ve yaratıcı birşeyler buldunuz sıra program(lar) ile bunu olgunlaştırmaya geldi. Net dünyasını iyice araştırın. programlar (photoshop, illustrator) hakkında detaylı bilgiler öğrenin özellikle kısayol tuşları işinizi yaparken zaman tasarrufu sağlayacaktır.

Kategori : Amblem / Logo

Düşüncelerinizi paylaşabilir, yorum bırakabilirsiniz.

Diğer Paylaşım ve Yazılarımızı İnceleyin

  • uykucu tavuk fastfood maskot tasarımı

Maskot Tasarımı Nasıl Yapılır

Maskot tasarım ve karakter oluşturma çalışmaları, logo tasarımı sürecinden çok daha farklıdır. Oluşturulacak karakterin özelliklerinin, anatomik yapısının, ilişkilendirileceği marka / ürün detaylarını taşıması Devamı..

Logo Tasarımı ve Amblem

Logo tasarımı ve amblem noktasında Logoloji olarak savunduğumuz ana fikir : "Tasarım sade, uygulanabilir, estetik ve özgün olmalıdır." Amaç; akılda kalıcı, özgün ve Devamı..

  • mutlu bayramlar

Nice Sağlıklı Bayramlara!

Bayramınız Kutlu Olsun! Ramazan ayı geçti bayrama kavuştuk. Pandemi süreci ile birlikte sevdiklerimizden uzak, yapabildiğimiz çoğu şeyden mahrum kaldık. Dijital çağın getirdiği nimetlerden Devamı..

Hayvan Logo Tasarımı Örnekleri

Çoğunlukla sevdiğimiz hayvan logo veya animal logolarla ilgili karakterleri logomuz olarak kullanmaktan hoşlanırız. Cesur aslan, kral aslan, asil at, gururlu kedi, sadık köpek, Devamı..

  • 23 Nisan Kutlu Olsun

23 Nisan Kutlu Olsun!

100. yılında kutladığımız 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınızı içtenlikle kutluyoruz. Zor günler geçirdiğimiz şu günlerin geçeceğini umut ediyor, geleceğimiz olan çocuklarımıza Devamı..

  • yeni yıl kutlaması

Mutlu Yıllar!

Yeni yıla gireceğimiz sayılı saatlerde, tüm sıkıntılarınızı geçmişte bırakmanız ve yeni yıla mutlu, huzurlu, sağlıklı, huzurlu ve mutluluklarla dolu yeni bir yıl dileriz. Devamı..