Masaüstü Yayıncılık

Kısaca masaüstü yayıncılık (desktop publishing) ; kitap, dergi, broşür, insört, yıllık veya proje sunumu gibi masanın üzerinde durabilen yayınları, bilgisayar destekli olarak baskıya yada yayına hazır hale getirme işlemidir.

Bu terim; matbaa baskısı veya dijital baskı ile çoğaltılabilen, bir veya birden çok sayfası olan, genel olarak elle tutulur materyaller için kullanılan bir terimdir.

Logoloji olarak masaüstü yayıncılık alanına girebilen tanıtım ve sunum materyalleri için özel tasarımlar hazırlıyor; dünyanın her yerinde herhangi bir matbaanın basabileceği uygun dosya formatları ile paketleyerek  size teslim ediyoruz. Gerekirse baskı aşamasında sorumluluk üstlenip, teknik baskının en iyi şekilde ortaya çıkabilmesi için matbaa ile iletişim halinde oluyoruz.

Masaüstü yayıncılıkta özellikle dergi ve çok sayfalı işler, Adobe indesign – photoshop programı entegrasyonu sayesinde daha pratik şekilde halledilmekte ve en iyi sonuca ulaşılabilmektedir. Baskı için renk ayarları, özel bıçak kalıpları, teknik forma yerleşimi gibi bir çok detaya takılmadan LOGOLOJİ farkını yaşayabilirsiniz.

masaüstü yayıncılık

Masaüstü Yayıncılık Tasarımları

* Her türlü matbaa kanallı tasarımlar
* Kitap – sayfa tasarımı
* Dergi tasarım
* İnsort tasarımı
* Gazete, bülten tasarımı
* Katalog
* Yıllıklar ve sunumlar
* Proje detay dosyaları
* Basılı materyaller.

Baskı işlemleri için dijital Matbaa Kullanımı

Basılı işlerin önemli bir aşaması da tasarımdan çıkan işlerin çoğaltılması ve baskı aşamasıdır. Günümüzde web siteleri ve internet üzerinde kurulan dijital matbaa platformları ile hazırlanan tasarımları uygun bir biçimde çoğaltmak mümkün. Gerek fiyat gerekse uygunluk bakımından kolaylık sağlayan bu sistemler sayesinde hazırladığımız çoğaltılabilir tasarımları sizin adınıza sisteme yükleyebilir ve baskısını sağlayabiliriz.

Dilerseniz anlaşmalı matbaanıza tasarımları basılacak ortamlarda yollayabilir, teknik detayları ve olası sorunları sizin adınıza çözebiliriz.

Masaüstü Yayıncılık Tasarımlarında da Logoloji farkını yaşayın!

referans incele