silent iş güvenliği logo tasarımı
Silent İş Güvenliği Logo ve Kurumsal Kimlik Tasarımı
akhisar lokantası logo tasarımı lokanta
Akhisar Lokantası Logo Kurumsal Kimlik Web Sitesi Tasarımı

Doğansan Yapı Logo Tasarımı

İnşaat sektöründe faaliyet gösteren Doğansan yapı logo tasarımı. Firmamız yapı – inşaat – müteahhit işleri ve yap sat üzerine çalışmaktadır. Logonun formunda d harfini kullandık.

Sektörde neredeyse birbirinin aynısı inşaat logosu bulunduğundan doğansan yapı inşaatı diğerlerinden ayırdık. Yaptığımız ön çalışma ve incelediğimiz logolar neticesinde marka ismini için harf kullanmaya karar verdik. Böylelikle d harfi ile ilgili eskizler yaparak farklı tasarımları inceledik. Böylelikle bir çok fikir geliştirme şansımız oldu.

doğansan yapı logo tasarımı d harfi logosu

Doğansan Yapı Logo Tasarım Süreci

Yapı ve taahhüt alanında uzun yıllardır hizmet veren köklü bir firmadır.  Şirket için hazırladığımız tasarımın çıkış noktası, D harfi oldu. Ana fikrimizde D harfini kütlesel şekilde kullanarak yapı sektörünün boyutlu, yoğun ve ağır yapısını anlattık.

Logonun teknik yapısında inşaatın yoğun kütlesini lekesel ağırlıklı logo tasarım ile vurgulamaya çalıştık. Logo ve tipografiyi bir uyum içerisinde birleştirmek için logotype yapısını logo ile aynı zemin içerisinde kullandık. Yapı logo tasarımında renkleri tercihen mavi – beyaz kombinasyonu olarak uygulandık.

Modern logolarda logonun tipografi olarak kullanılmasına dair örneklerini şöyle sıralayabiliriz.
* Hepsiburada * sahibinden * yemek sepeti * akbank * amazon

Artık çoğu büyük firma logo tasarımı yerine logotype tercih etmektedir. Sonuç olarak daha çok akılda kalırlar.

Renk tercihi logo ve kurumsal tasarımlarda çok önemlidir. Mavi – Beyaz renkleri firmanın gücü verdiği güven, şeffaflık ve sağlamlığı ifade etmektedir. Mesela mavi rengini güven vurgusu için daha çok kullandık. Hazırladığımız D logo fikri ile başlayan tipografik logomuzu beğendiyseniz yorum yapabilir; bizlere geri dönüş sağlayabilirsiniz.

doğansan yapı logo tasarımı d harfi logosu

İnşaat sektörü için tasarım fikri önerileri

Çok fazla karşılaştığımız fikir noktalarından birisi de çatı, dikey bina siluetleridir. Ancak sektörde aynı şekil ve aynı renklerde birbirinin aynısı logoları kullanan o kadar şirket var ki! Lütfen tercihlerinizi profesyonellere bırakın.

Öncelikle her logoya çatı koymak zorunda değiliz. Her şeyden önce çatıdan çok daha iyi fikirler bulunacaktır. Öyleki yaptığımız tasarımları inceleyebilir, çıkış noktalarını detaylı olarak okuyabilirsiniz.

Bizimle çalışmak isteseniz mutlaka iletişim bölümüne bekliyoruz.

Tasarım Türü

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Doğansan Yapı Logo Tasarımı

logoloji

2000 yılında başlayan grafik tasarım hayatımız, logo tasarımı başta olmak üzere diğer grafik tasarım hizmetlerini verdiğimiz Logoloji ile devam etmekte. Özgün tasarımlar, farklı fikir ve uygulamalar ile "işine kıymet verenler için" buradayız.