Hazır Logo Sitesi İşe Yarar mı?

Hazır logo şablonları sunan, boş logolar üzerinde gerekli düzenlemeler yaptıran bir süreç takip eden Logo Tasarım Sitesi adı altında birçok hazır tasarım sunan projeleri görmek mümkün. Bir çok tasarım elemanını birleştirerek kendinize göre şablonlar oluşturmak, orta düzeyde kullanmak mümkün. Çoğu amatör düzeyde firmanın işini görse de profesyonel düzeyde faydalı veya tutarlı olması mümkün değil.

Hazır Logo Sitesi kullanımının avantaj ve dezavantajları

hazır logo tasarım sitesi

Logo Tasarım Sitesi Avantajları

 • Hızlı bir şekilde var olan tasarımlardan sonuca ulaşabilirsiniz.
 • Şablonlar üzerinden seçimleri kendiniz yöneterek kendi istediğinizi seçebilirsiniz.
 • Ücret olarak daha uygun ödersiniz

Hazır Logo Tasarımlarının Dez Avantajları

 • İlk başta avantajlı gibi gözükse de ilerleyen aşamalarda başınız mutlaka ağrır. Benzer tasarımlar benzer renklere sahip birçok firmadan farkınız kalmaz.
 • Marka bilinirliği kötü yönde etkilenir. Unutmayın logosuna özen göstermeyen bir firmanın diğer işlerine gösterdiği özen tartışmaya açıktır.
 • Amblem sizin kimliğiniz, temsil gücünüzdür. Daha önce verdiğimiz kurumsal kimlik örneklerinde Marlboro logosu ile F1 yarışlarına sponsorluğu hakkında örnekler vermişti, yinelemekte fayda var. Logotype ve kullanımı o kadar özdeşleşmiştir ki sigara reklamlarının yasak olduğu bazı ülkelerde araçların arkasına kırmızı üzerine beyaz marlboro üçgeni koymaları markayı reklamlama açısından yeterli olmaktadır.

marlboro logo kullanımı

 • Logoloji olarak tasarımlarınızı ilerisi için özel hazırladığımız için kartvizitten, araç uygulamalarına ve marka gelişme aşamalarında kadar problem yaşamazsınız. Olası hazır tasarımlarda logonuz özgün değilse bu marka değerinizi oldukça zedeleyebilir.
 • Hazır sistemlerde verdikleri dosya uzantıları uygulamalarınızda size yeterli olmayabilir. Çünkü çoğu hazır program vektörel uzantı veremeyebilir.

Logo tasarım sitesi genel itibari bir nebze işinize yarar, fakat profesyonel düzeyde bir yaklaşım değildir. İlerleyen aşamalarda markanın bilinirliği, basılı evrak, tabela, ambalaj ve daha fazlaimaj değişikliği maliyeti yükü getirir. O ürün bu muydu acaba, başka firmamı bu gibi kafa karıştırıcı sorular akla getirebilir.

İyi bir tasarım için uzmanlarla çalışmak, doğru analiz yapıp markanıza göre bir konsept oluşturmak en doğru tercihtir.

Kurumsal ve profesyonel bir tasarım için Tasarım Mütehassısı Logoloji’ye bekleriz :)

Düşüncelerinizi paylaşabilir, yorum bırakabilirsiniz.

Diğer Paylaşım ve Yazılarımızı İnceleyin

 • uykucu tavuk fastfood maskot tasarımı

Maskot Tasarımı Nasıl Yapılır

Maskot tasarım ve karakter oluşturma çalışmaları, logo tasarımı sürecinden çok daha farklıdır. Oluşturulacak karakterin özelliklerinin, anatomik yapısının, ilişkilendirileceği marka / ürün detaylarını taşıması Devamı..

Logo Tasarımı ve Amblem

Logo tasarımı ve amblem noktasında Logoloji olarak savunduğumuz ana fikir : "Tasarım sade, uygulanabilir, estetik ve özgün olmalıdır." Amaç; akılda kalıcı, özgün ve Devamı..

 • mutlu bayramlar

Nice Sağlıklı Bayramlara!

Bayramınız Kutlu Olsun! Ramazan ayı geçti bayrama kavuştuk. Pandemi süreci ile birlikte sevdiklerimizden uzak, yapabildiğimiz çoğu şeyden mahrum kaldık. Dijital çağın getirdiği nimetlerden Devamı..

Hayvan Logo Tasarımı Örnekleri

Çoğunlukla sevdiğimiz hayvan logo veya animal logolarla ilgili karakterleri logomuz olarak kullanmaktan hoşlanırız. Cesur aslan, kral aslan, asil at, gururlu kedi, sadık köpek, Devamı..

 • 23 Nisan Kutlu Olsun

23 Nisan Kutlu Olsun!

100. yılında kutladığımız 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınızı içtenlikle kutluyoruz. Zor günler geçirdiğimiz şu günlerin geçeceğini umut ediyor, geleceğimiz olan çocuklarımıza Devamı..

 • yeni yıl kutlaması

Mutlu Yıllar!

Yeni yıla gireceğimiz sayılı saatlerde, tüm sıkıntılarınızı geçmişte bırakmanız ve yeni yıla mutlu, huzurlu, sağlıklı, huzurlu ve mutluluklarla dolu yeni bir yıl dileriz. Devamı..