Kurumsal Kimlik Tasarımı

Kurumsal kimlik tasarımı veya kurum kimliği diye de tanımlayabileceğimiz markalaşma projeleri firma veya marka bünyesinde logo ve tüm tasarım ekipmanlarının (kartvizit, antetli kağıt, kıyafet, araç renkleri vs.) birbiriyle uyumlu bir şekilde tasarlanmasıdır. 

İster büyük işletme isterse bireysel kullanımlar olsun; kartvizit üzerindeki logodan tutunda sitenizde kullandığınız renk şemalarına kadar bütün uygulamalar Logoloji tarafından birbirleriyle uyum ve ahenk içinde tasarlanır. 

Kurum kimliği bütünü oluşturan teslim dosyaları evrensel standartlarda, dünyanın her yerinde matbaa ve dijital baskıda basılabilecek formatlarda vektörel olarak teslim edilir.

Nasıl Yaparız?

Günümüzde oldukça aktif olarak kullanılan toplu baskı sitelerinin (bidolubaski, matbuu, dijitalmatbaa vb.) baskı standartlarına uygun olarak tasarımlarınızı ayarlayabilir, sizin adınıza matbaa sistemine yükleyerek baskılarını takip edebiliriz. Tüm tasarım çalışmalarımızda olduğu gibi kurumsal kimlik oluşturma projelerimiz de istişareli çalışma seçeneğiyle sunum / onay prosedüründe işler. 

Kurumsal Kimlik Tasarımı aşamasının her anı dilerse iş sahibiyle paylaşılır. Talep edilen düzeltmeler; öngörüler tasarım estetiği çerçevesinde değerlendirilerek çalışmalara uygulanır. Tasarım sürecine iş sahibinin birebir etkisi sağlanır ve memnun edici bir sonuç ortaya çıkmış olur.

Müşterilerimizi teknik sıkıntıya sokmamak adına baskı aşamasında matbaa tarafından istenilecek düzeltme veya teknik detaylardan Logoloji sorumludur.

 • kurumsal kimlik tasarımı demosu

  Kurumsal Kimlik Tasarımları

  Kurumsal kimlik tasarımı içerisinde logo tasarımınızın araçlar üzerinde nasıl kullanılacağını gösteren vektörel şablon tasarım ve kılavuz görsel ekliyoruz. Tasarımlar vektörel olduğu için her boyutta araca uyarlanabilmektedir.
 • kurumsal kimlik tasarımında kartvizit örneği

  Kartvizit ve diğer tasarımlar

  Kartvizit tasarımları ve diğer tüm kurumsal kimlik unsurları uluslar arası standartlarda her matbaada basılacak şekilde CMYK formatında, vektörel olarak teslim edilir. İsterseniz entegre matbaa baskı tesislerinde kolaylıkla bastırabilirsiniz.
 • kurumsal kimlik tasarımında araç giydirme örneği

  Kurumsal Uygulama ve Kılavuz Dosyalar

  Tasarımlar PDF / illustrator / freehand formatlarında vektörel olarak teslim edilir. Logo tasarımları ise photoshop / png / jpg gibi farklı özelliklerde kurumsal kimlik içinde sunulur.
 • örnek kurumsal kimlik tasarımı

  Kurumsal Örneği

  Kurumsal kimlik tasarımı örneği. İhtiyacınız olan çoğu şey bu paketin içerisinde!

Kurumsal Kimlik Tasarımı içerisinde neler var?

Kurumsal kimlik tasarımı hazırlığına başlamadan önce logo tasarımı veya maskot tasarımı, artık hangisi tercih edilecekse mutlak suretle hazır olmadı. Renk kodları, logotype, yazı karakteri gibi logonun standart olarak bilinmesi gereken tüm özellikleri tamam olmalı.

Sonraki aşamada kurumsal kimliğe geçilmelidir. Logo tasarımı standartları, renk, font, logo kullanımı gibi detaylar haricinde, çoğu işletmenin ihtiyacını karşılayacak ve yoğun olarak kullanılan aşağıdaki tasarımlar standart olarak teslim edilir.

Tasarım Öğeleri

* Kartvizit Tasarımı
* Antetli (başlıklı kağıt) tasarımı (kareli, çizgili, düz)
* Diplomat / Mektup / Torba zarf tasarımı
* Fatura ve İrsaliye Tasarımı / Tediye ve * Tahsilat Makbuzu
* Microsoft Office Doküman şablonları
* Bloknot tasarımı
* A4 föy dosya tasarımı
* Araç üzeri temel logo uygulama
* Promosyon şablonları
* Taleplere + ihtiyaçlara göre genişletilebilecek birçok tasarım materyalini kapsar.

Referanslarımızı inceleyin.

 • Ufuk metal logo tasarımı
  Ufuk Metal için hazırladığımız logo tasarımını için öncelikle firmayı tanımlamamız gerekti. Firma; cam kapak ve kulp üretimi konusunda öncü firmalar arasında yer alır. Üretmiş olduğu temperli […]
 • kikdes logo tasarimi
  Kikdes ihale danışmanlık şirketi için hukuk logo tasarımı, kurumsal kimlik tasarımı ve web sitesi uygulaması. Kikdes’in şirketsel açılımına baktığımızda (Kamu İhaleleri Kurumsal Danışmanlık Eğitim ve Sertifikasyon […]
 • özmantar kuruyemiş
  Kayseri ve çevre bölgelerde kuruyemiş toptancısı olarak faaliyet gösteren Özmantar için hazırladığımız kuruyemiş logo ve kurumsal kimlik tasarımı. Marka için “Kuruyemiş Aşkı” sloganını oluşturarak logonun ana […]
 • akhisar lokantası logo tasarımı lokanta
  Akhisar Lokantası için logo, kurumsal kimlik, web sitesi, broşür, menü olmak üzere tasarımlar yaptık. Reklam ve marka danışmanlığı yaptığımız değerli iş ortağımız; İzmir’in farklı bölgelerinde hizmet […]
 • silent iş güvenliği logo tasarımı
  Silent iş güvenliği logo tasarımı projesinde firmanın üretimini yaptığı malzemelerden yola çıkılmıştır. Firmamız iş güvenliği amacıyla kullanılan kulak tıkaçları, kask, kafa koruyucu gibi materyallerin üretimini yapmaktadır. […]
 • çizen mühendislik mimarlık logo tasarımı
  Çizen Mühendislik Mimarlık firması için Ç logo fikirli tasarım. Logonun genel yapısını Altın Oran ve Merdiven figürlerinden oluşturduk. Kare formu içerisinde birleştirdiğimiz iki soyut kavram ile […]
Kurumsal Kimlik Tasarımı

Konsept Tasarım

Özel olarak sadece sizin için tasarlanmış, hayallerinizin ötesinde ve kendi hikayesi olan kurumsal kimlik istemez misiniz?
Kurumsal Kimlik Tasarımı

Kalıplardan Kurtulun

Herhangi bir tasarım robotu değil, yetişmiş ve diplomalı grafik tasarımcılar markanıza hayat katsın!
Logoloji farkını yaşayın!
Kurumsal Kimlik Tasarımı

Farkınız Olsun!

Standart tasarımlar yerine markanıza özel kartvizit, antetli kağıt hatta mail imzalarınız olsun!
Farkı yaşatın!
Kurumsal Kimlik Tasarımı

Vektörel Teslim

Uluslararası standartlarda web, matbaa ve dijital baskıya uygun her yerde kullanabileceğiniz vektörel dosya teslimleri.
Kurumsal Kimlik Tasarımı

İşine Kıymet Verenlere

Kurumsal kimlik imajınız tasarımınız logoloji ile emin ellerde. İşine kıymet verenler için gerçek tasarımlar!

Kurumsal Kimlik Aşamaları ve Tasarım Süreci

Çalıştığımız her bir tasarım çok özeldir. Tüm aşamaları tek tek elden geçirilerek ve özenle hazırlanır.
Markanız için çalışırken izlediğimiz tasarım sürecini; aşağıdaki başlıklara tıklayarak içeriklerinden detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz.

Kurumsal Tasarım için Veri Toplanması

Kurumsal tasarımı projesine başlamadan önce logo tasarımı sürecinin tamamlanması veya proje için mevcut logoya sahip olmanız gerekir. Logonuz logoloji tarafından hazırlanmış ise kurumsal kimliğe uygun halde olacaktır :) Şirket / Marka adres, iletişim, çalışan ve mali bilgileri alındıktan sonra tasarım sürecimiz başlar.

Mevcut Logonuz için Kurumsal Kimlik Yapabilir miyiz?

Hali hazırda kullanmış olduğunuz logonuz varsa endişe etmeyin. Logonuzu da gerekli vektörel formatlarda standart hale getirir, gerekliyse modern bir şekilde revize eder, kurumsal kimlik için tasarımı için hazırlarız.

Tasarım Konsepti Oluşturma

Logoloji olarak hazırladığımız logo tasarımlarının kurumsal konseptleri tasarım sürecinin başından beri planlanarak gelir. Dolayisiyle kurumsal kimlik tasarımında hangi çizgileri, nasıl uygulamayacağımız mockup tasarımlarla sunumlarda gösterilir.

Tasarım konseptine ilk kartvizit tasarımları ile başlarız. Kullanılacak argümanların yerleştirilmesi, kurumsal fontların - tipografinin kararlaştırılması, hatta tasarım ikonları kartvizit aşamasında belli olur. Nihai olarak tamamlanan kartvizit sunumu müşteriye yapılıp onay alındıktan sonra diğer kurumsal kimlik tasarımlarına geçilir.

Antetli kağıtlar, zarflar, föy dosya, promosyon uygulamaları gibi tasarımlar uluslararası ölçülerde vektörel olarak tasarlanır.

Tasarım Kontrolleri ve Talepler

Kurumsal kimlik tasarımı tamamlandıktan sonra PDF şeklinde müşteriye sunulur. Gerekli kontroller, eklemeler hatta revize talepleri alınarak, gerekli düzenlemeler yapıldıktan sonra tekrar onaya sunulur. Onaylanan tasarımlar vektörel formatlarda, kullanılan fontlar, mockuplar varsa taslak dosyaları ile birlikte paketlener, elektronik ortamlarda veya dosya transferi şeklinde tislim edilir.

Kurumsal Kimlik Teslimi

Yapılan grafik tasarıma dair dosya türleri, grafik sanatların yapısı gereği elektronik ortamlarda aynı standartlarda açılabilir olmalı. Biz bu yüzden evrensellik yakalamış dosya uzantılarını kullanırız. Üstelik renk değerlerinde bozulma yaşanmaması için Pantone / CMYK / RGB renk yapısını sayısallaştırarak, değerleriyle birlikte teslim ederiz.

Vektörel formatlara uygun olarak hazırladığımız dosyalar tasarım programlarıyla uyumlu şekilde her ortamda açılabilir. Matbaa, dijital baskı ve web ortamlarında rahatlıkla kullanılabilir. Herhangi bir bozulma ve deformasyona uğramaksızın uygulamaları hazırlanabilir.

Logo tasarımların negatif pozitif kullanımı, zeminli zeminsiz uygulamaları, tek renk ve amblem olarak kullanımları gibi bir çok farklı kullanım halleri size teslim edeceğimiz dosya içerisinde standarttır.
Teslim dosyasında gelecek dosya türleri; PDF, Freehand, illustrator EPS (corel, autocad, 3d max uyumlu), Adobe Photoshop, JPG, PNG, TIF, Windows uyumlu FONTformat

Tasarım Güvencesi ve Gizlilik
Logoloji'de tasarım süreci karşılıklı istişare, çalışma ve onay prosedüründe yürür. Dolayısıyla demo kısıtlamasına tabi değilsiniz, fakat ön görüşme ve tasarımcıya vermiş olduğunuz ön bilgiler sizi bu konuda bağlar. Aşama aşama gidildiği için yapılan yanlış yönlendirmelerden Logoloji olarak sorumluluk kabul etmeyiz.
 • Kurumsal Kimlik tasarımı için tahmini hedef süremiz 5 ila 10 gündür Logonun tarafımızca yapılması veya müşteriden gelmesi süreci direkt olarak etkiler. Tasarım sürecinin işleyişi, müşteri beğenisi, istenileni yakalama ve her işlem onayınıza bağlı olduğu için esasımız tasarımdan memnun olduğumuz zaman işi tamamlamaktır. Bu nedenle süreçte esnemeler yaşayabiliriz.
 • Logoloji tarafından hazırlanan tüm çalışmaların orijinalliğini ve sadece size ait olduğunu garanti ederiz.
 • Tescil işlemleri sırasında tasarımınız, alıntı, çalıntı veya benzerlik ifadeleriyle ilgili reddedilirse tüm sorumluluğu üzerimize alarak çalışmaların tamamını ücretsiz olarak yapmayı taahhüt ederiz.
 • Size özel yapılan tasarımlar izniniz dışında herhangi bir platformda yayınlanmaz.

Kurum kimliği ile ilgili gelen bazı sorular

1Logosunu siz yapmadan mevcut kullandığımız logo tasarımımız için de kurumsal kimlik yapabilir miyiz?
Evet. Logonuz için özel kurumsal kimlik hazırlayabiliriz.
2Maskot Tasarımı için de kurumsal kimlik olabilir mi?
Maskotunuzu biz çizmişsek mutlaka kurumsal kimlik tasarımına da uygun varyantlarını hazırlamışızdır.
Maskot için kurumsal kimlik yapılabilir.
3Kurumsallarımızı matbaada bastırabilir misiniz?
Sizin için hazırladığımız kurumsal tasarımlarınızı entegre matbaalarda ve anlaşmalı matbaalarımızda baskısını yaptırabiliriz.
4Teslim dosyaları üzerinde oynama yapabilir miyiz?
İş bitimi teslim edilen dosyalar oynanmaya müsait formatlarda, yazı karakterleri ile beraber verilebilir. İllustrator - Photoshop gibi tasarım programlarının yardımıyla gerekli düzenlemeleri yapabilirsiniz.