Fatma Mustafa Hasçalık İlk Orta Okul Logo Tasarımı
Fatma Mustafa Hasçalık Okulu Logo Tasarımı

Ufuk Metal Logo, Kurumsal Kimlik, Web Sitesi Tasarımı

Ufuk Metal için hazırladığımız logo tasarımını için öncelikle firmayı tanımlamamız gerekti. Firma; cam kapak ve kulp üretimi konusunda öncü firmalar arasında yer alır. Üretmiş olduğu temperli tencere Cam Kapakları ve Paslanmaz Çelik Tel Kulpları; hem yurt içinde hem de yurt dışında üretim yapan mutfak eşyaları üreticileri tarafından kullanılmaktadır. Özellikle darbe ve ısı dayanımı açısından yüksek mukavemete sahip olup ev hanımlarından beğeni toplamaktadır.

Bu noktada iki fikir oluştu.

  1. Ufuk isminden yola çıkmak
  2. Ürünlerden yola çıkmak.

Ufuk ile ilgili logo yaparak ürün görseliyle birleştirmeyi çok daha doğru bulduk.

ufuk metal cam kapak tencere kulpu kurumsal kimlik tasarımı

Logo Tasarımı Fikir Oluşturma Aşaması

Logo ve kurumsal kimlik oluşturma aşamasında firmanın ürünlerinden, hizmet sektöründen ilham aldık. Özellikle cam kapaklar ve kulplar konusunda iddialı olan Ufuk Metal için tencerenin üstten bakıldığında gözüken cam kapağını ve kulpunu soyutlayarak logo haline getirdik.

Ufuk metal için oluşturduğumuz özel logotype ile amblemi birleştirdik. Kurumsal kimlik kullanımlarını olabildiği kadar sade ve marka bilinirliğini artırmak amacıyla logo öncelikli kullandık.

Web Sitesi Tasarımı

Firma için oluşturduğumuz wordpress tabanlı, seo dostu web sitesi ile dünyaya açılan kapısını hayata geçirdik. Kullandığımız alt yapı ve tasarım tamamen ergonomik kullanıcı dostu responsive tasarım olup otomatik olarak güncellenmektedir. Web sitesi için kullanacağımız alt yapıyı, firmanın ileride e-ticarete atılma ihtimalinin olması nedeniyle modüler yapıda kullanıldı.

ufuk metal wordpress responsive kurumsal web sitesi tasarımı
ufuk metal wordpress responsive kurumsal web sitesi tasarımı

Fotoğraf Çekimi

Ufuk logo tasarımı tamamlandıktan sonra, ürünlerin tarafımıza iletilmesi ile bizim için işin en zahmetli kısmı başlamış oldu. Ürünlerin ayrı ayrı fotoğraf çekimini tamamlayarak, numaralandırma ve siteye ekleme işini tamamlamış olduk. 2015 senesinde tamamladığımız proje hakkında fikir ve tasarım desteği sunmaktayız.

ufuk metal ürün çekimi - ürün ikon tasarımları
ufuk metal ürün çekimi – ürün ikon tasarımları
ufuk metal kurumsal araç konsepti

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ufuk Metal Logo, Kurumsal Kimlik, Web Sitesi Tasarımı

logoloji

2000 yılında başlayan grafik tasarım hayatımız, logo tasarımı başta olmak üzere diğer grafik tasarım hizmetlerini verdiğimiz Logoloji ile devam etmekte. Özgün tasarımlar, farklı fikir ve uygulamalar ile "işine kıymet verenler için" buradayız.