Logo Tasarımında Sık Yapılan 10 HATA

Bir web sitesi veya blog için logo oldukça önemlidir. Kaliteli bir logo siteniz için artı puan olacaktır. Malesef logo tasarımında bazı hatalar yapılabiliyor. Bu yüzden sık yapılan hataları inceledik, logo  tasarımında bu unsurlara dikkat ederek daha başarılı bir logoya sahip olabilmek sizin elinizde!

1. Düşük bir ücrete logo yaptırmak

Başlıklar

Logonuzu kendinizi yapmayacak, satın alacaksınız veya birisine yaptıracaksınız çok düşük ücretlerden kaçınmalısınız çünkü ucuz  bir fiyata tasarlattığınız logo web sitenizi güzel temsil edemeyebilir.  Logo tasarımına önem verip uygun bir ücretle iyi bir logo yaptırmanızı  öneririm.

2. Klişeleşmiş bir tasarım kullanmak

Logonuzu  tasarlarken dikkat etmeniz gereken en önemli noktalardan biri de  klişeleşmiş bir tasarım kullanmamanızdır. logonuz sitenizi temsil  edebilen kendine özgü bir tasarıma sahip olmalı.

3. Bitmap grafik kullanmak

Kullancağınız  logo, boyutunu değiştirdiğiniz zaman görüntü kalitesini kaybetmemeli. Bitmap grafikler boyutu değiştirilince görüntüsünün kalitesi azalır  bunun için vektör grafikler kullanmanızı öneririz

4. Hazır logo kullanmak

Logonuzun  kendine özgü olması gerekirken hazır bir logo kullanmak yanlış bir  tercih olacaktır, bu yüzden hazır logo tasarımlarından kaçınmalısınız.

5. Kendi tarzını logoya yansıtmak

Kendi  web siteniz veya blogunuz için logo yaptırıyorsanız sitenizi temsil  edebilecek bir logo yaptırmalısınız. logoyu tasarlayan kişi kendi  hoşlandığı tasarımı değil sitenize göre bir logo tasarlamalı.

6. Fazla ayrıntılı tasarım

Çok fazla detay logonuzun akılda kalıcı olmasını engelleyebilir bu yüzden fazla ayrıntılı tasarım yapmaktan kaçınmalı, kolay akılda kalabilecek bir tasarım yapmalısınız.

7. Efekt için renk kullanmak

Logo tasarlarken mecbur kalmadıkça logonuza renklerle efekt vermeyin,  başarılı bir logo siyah beyaz bakıldığında da kalitesini korumalı,  logonuzu tasarlarken siyah beyaz renklerle başlamalısınız.

8. Yanlış font seçimi

Logonuzda  kullandığınız font da logonuz için oldukça önemlidir. Kullandığınız  grafiğe uygun bir font seçimi yaparsanız logonuzun kalitesi artacaktır.

9. Fazla font kullanmak

Logonuzda  kullanacağınız font sayısının fazla olması logonuzun karmaşık  görünmesine sebep olur ve akılda kalıcılığını azaltabilir. Başarılı bir  logo tasarımı için en fazla iki tane font kullanmalısınız.

10. Başka logoları kopyalamak

Logo yapmak yerine, başka bir yerde yapılmış logoyu kullanmamalısınız bu siteniz ve blogunuz için eksi puan getirir.

 

Kategori : Amblem / Logo

Düşüncelerinizi paylaşabilir, yorum bırakabilirsiniz.

Diğer Paylaşım ve Yazılarımızı İnceleyin

  • uykucu tavuk fastfood maskot tasarımı

Maskot Tasarımı Nasıl Yapılır

Maskot tasarım ve karakter oluşturma çalışmaları, logo tasarımı sürecinden çok daha farklıdır. Oluşturulacak karakterin özelliklerinin, anatomik yapısının, ilişkilendirileceği marka / ürün detaylarını taşıması Devamı..

Logo Tasarımı ve Amblem

Logo tasarımı ve amblem noktasında Logoloji olarak savunduğumuz ana fikir : "Tasarım sade, uygulanabilir, estetik ve özgün olmalıdır." Amaç; akılda kalıcı, özgün ve Devamı..

  • mutlu bayramlar

Nice Sağlıklı Bayramlara!

Bayramınız Kutlu Olsun! Ramazan ayı geçti bayrama kavuştuk. Pandemi süreci ile birlikte sevdiklerimizden uzak, yapabildiğimiz çoğu şeyden mahrum kaldık. Dijital çağın getirdiği nimetlerden Devamı..

Hayvan Logo Tasarımı Örnekleri

Çoğunlukla sevdiğimiz hayvan logo veya animal logolarla ilgili karakterleri logomuz olarak kullanmaktan hoşlanırız. Cesur aslan, kral aslan, asil at, gururlu kedi, sadık köpek, Devamı..

  • 23 Nisan Kutlu Olsun

23 Nisan Kutlu Olsun!

100. yılında kutladığımız 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınızı içtenlikle kutluyoruz. Zor günler geçirdiğimiz şu günlerin geçeceğini umut ediyor, geleceğimiz olan çocuklarımıza Devamı..

  • yeni yıl kutlaması

Mutlu Yıllar!

Yeni yıla gireceğimiz sayılı saatlerde, tüm sıkıntılarınızı geçmişte bırakmanız ve yeni yıla mutlu, huzurlu, sağlıklı, huzurlu ve mutluluklarla dolu yeni bir yıl dileriz. Devamı..