pozitif hizmet merkezi logo tasarımı
Pozitif Hizmet Merkezi Logo Tasarımı
doğansan yapı inşaat d harfi logo tasarımı
Doğansan Yapı Logo Tasarımı

Silent İş Güvenliği Logo ve Kurumsal Kimlik Tasarımı

Silent iş güvenliği logo tasarımı projesinde firmanın üretimini yaptığı malzemelerden yola çıkılmıştır. Firmamız iş güvenliği amacıyla kullanılan kulak tıkaçları, kask, kafa koruyucu gibi materyallerin üretimini yapmaktadır. Müşterimizin talebi logoya bakan kişinin firmanın ne iş yaptığını anlaması yönündedir.  Bu nedenle taslak çalışmamız sonucu koruyucu kask ile tıkaçları çizgisel olarak birleştirmeyi başardık.

İş Güvenliği Logosu Anlatımı

Fikir ve çıkış yollarımız belli olduktan sonra işin esası nasıl sorusunu sormak oldu. İş güvenliği çoğunlukla ağır iş kollarında özellikle inşaat / makine alanlarında daha da önem kazanır. Dikkatli incelediğimizde dikkat işaretlerinin kırmızı / sarı / turuncu ağırlıklı olduklarını göreceğiz.

slient iş güvenliği logo tasarımı
slient iş güvenliği logo tasarımı

Gerekli ön çalışmalarımız ve taslak çalışmalardan sonra olabildiğince minimal logo tasarımı yaptık. Çizgisel bir düzeye indirdiğimiz soyut tasarım uygulamalarını, uygun ölçü ve konseptlerde birleştirerek, silent iş güvenliği amblemini ve konseptini oluşturmuş olduk. Renk olarak iş güvenliği ve dikkati temsilen açık turuncu ve antrasit gri tercih ettik.

Silent kelimesinin Türkçe çevirisini sessiz olarak çevirebiliriz. Nitekim kulak tıkacı ürünlerinin firmanın temelini oluşturduğunu  düşünürsek, çok mantıklı bir marka ismi olduğunu görüyoruz. 

slient ürün

Kurumsal Kimlik ve Marka Temsili

Logonun kullanımı ve kurumsal kimlik oluşumu için standart kağıt ebatları üzerinden tercihler yaptık. Baskı maliyetlerini azaltmak ve matbaa sürecini hızlandırmak adına bu tür tercihler yapmayı daha doğru buluyoruz. Sizler de iş güvenliği logo projemizi beğendiyseniz yorum yapabilir, paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Silent İş Güvenliği Logo ve Kurumsal Kimlik Tasarımı

logoloji

2000 yılında başlayan grafik tasarım hayatımız, logo tasarımı başta olmak üzere diğer grafik tasarım hizmetlerini verdiğimiz Logoloji ile devam etmekte. Özgün tasarımlar, farklı fikir ve uygulamalar ile "işine kıymet verenler için" buradayız.