Logo Tasarım ve Amblem Tasarımı

Logo tasarım ve amblem tasarımı; sadece size ve markanız özel; eskiz (taslak) aşamasından font seçimine kadar beraber yürüttüğümüz çok özel logo tasarımları!
Her iş sahibi, özgün, benzersiz, yaptığı işi, markasını anlatan ve sadece kendine ait çok özel bir logo tasarımı olsun ister.

Logoloji olarak bizim esas amacımız da budur.

logo tasarımı ve amblem tasarım ücretleri

Estetik, iyi tasarlanmış, marka ile birebir örtüşen aynı zamanda sahibinin de beğenisini kazanacak tasarımlar hazırlar ve bunlar içerisinden elemeler yaparak uygun gördüklerimizi sunarız. Sürecin her aşamasında istişareli bir şekilde ilerler sonucu şansa bırakmayız!

Logo tasarımlarımızın kalitesini referans tasarım çalışmalardan inceleyebilirsiniz ve emin olun ki sizin için hazırlanacak çalışma da en az bu düzeyde olacak :)

tasarım amacımız

Modern, kaliteli ve sadece size özel bir logo tasarımı

Logoloji olarak kullanılamayacak ve grafik estetik değerlerinden yoksun bir tasarımı müşterimize asla sunamayız.

Çalışma sürecimizin temeli; tasarımcı – marka sahibi arasında iletişim kurarak, en güzel tasarımı en kısa ve en doğru şekilde tasarlamaktır. Süreci diğer tüm tasarımlarımızda olduğu gibi karşılıklı istişare ve araştırmalar, fikir alışverişleriyle başlar, gelişir ve memnuniyet şartı ile tamamlanır.

tasarım amacımız

MÜŞTERİ ODAKLI TASARIM ANLAYIŞI

Tasarım süreçlerimiz karşılıklı (whatsapp, telefon, skype, gtalk, mail görüşme) çalışma seçeneğiyle sunum / onay prosedüründe işler. Tasarım aşamasının her anı dilerse iş sahibiyle paylaşılır. Talep edilen düzeltme ve öngörüler, tasarım estetiği çerçevesinde değerlendirilerek çalışmalara uygulanır.

Tasarım sürecine iş sahibinin birebir etkisi sağlanır ve istenilen bir çalışma ortaya çıkmış olur.

Karşılıklı çalışma süreci ile logo tasarımı karma karışık, öylesine yapılmış tasarım yığıntısına sokulmadan; nokta atışı ile doğru, estetik ve istenilen bir şekilde tasarlanır.

Logo Tasarımı Referansları

“biraz daha incelemem gerekiyor” diyorsanız lütfen aşağıdan devam edin…

Logo Tasarımı Aşamaları ve Tasarım Süreci

Çalıştığımız her logo tasarımı özeldir. Tüm aşamaları tek tek elden geçirilerek ve özenle hazırlanır.
Markanız için çalışırken izlediğimiz tasarım sürecini; aşağıdaki başlıklara tıklayarak içeriklerinden detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz.

Logo Tasarımı için Ön Görüşme ve Bilgileri Tanımlama

Çalışılacak logo tasarımı projesi ile ilgili genel bilgiler, detaylar, logoda görülmek istenilen belli özellikler; işveren ile karşılıklı konuşularak netleştirilir.
Markanın ve yapılacak tasarımın kapsamı, hedefleri ve temel yapısı saplanır.

Tasarımın sürecinin en can alıcı noktası bilgilendirme aşamasıdır.

Logo yapmak için ne kadar açıklayıcı bilgi alırsak o derecede size uygun tasarımlar üretebiliriz.

Logo Tasarımı paketinde ödemeler anlaşmaya göre nakit veya 1+1 (iş başı ve iş teslimi) şeklinde alınır.
Tasarım aşamalarının hangi tarihler arasında ilerleyeceğine ve yaklaşık teslim tarihine dair mutabakat sağlanır. Süreç ödemeyi takip eden günden itibaren başlar.

  • Araştırma ve Ön Sunum Ön görüşmede elde edilen bilgiler ışığında tasarım ile ilgili detaylar ortaya konur.
  • Rakipler, önceden yapılmış mevcut çalışmalar, olabilecek yapılar, sektördeki örnek tasarımlar irdelenir.
  • Toplanan veriler sunu olarak müşteri ile paylaşılır. Karşılıklı analiz yapılarak ve talep – fikirler alınır.

Bu aşamada yaklaşık 30-60 arasında sektörle ilgili, isim veya talep bazında örnekler inceleriz

Fikir Oluşturma ve Amblem Tasarım

Hazırlık aşamasında toparlanan veriler, logo örnekleri incelemeleri ve logo tasarım sunumlarıyla bilgilendirilen; tasarıma dair örnekler ve açıklamalar ile görsel yapısı güçlendirilen müşterimiz için farklı fikirler oluştururuz. Tasarımsal ana yapıyı ve logoya ait çıkış noktaları tanımlar; ne nasıl ne şekilde gibi temel tasarıma dair bilgi verir, beğenilen noktalarda istişare ederek logonun genel hatlarını oluştururuz.

Görüşme ve taleplere istinaden demo çalışmalar hazırlanarak, fikri somutlaştırmak açısından demo tasarımlar halinde müşteriye sunulur.

Yapılan eskiz çalışmaları 2-5 demo arasında değişebildiği gibi fikir ve işe göre de değişkenlik gösterebilir. Tasarım sürecinde belli bir demo kısıtlaması olmayıp, süreç istenileni yakalama ile doğru orantılıdır. ( karşılıklı istişare ve yönlendirmeye bağlı)

Logo Seçimi ve Revizyon Süreci

Somut hale gelen ve grafiksel değer kazanan logo tasarımları artık yorum ve eleştiriye hazırdır.

Tasarım uygulanan alanlarına göre uygun mockup sunumları ve açıklamaları müşteriye gösterilir. Talep edilen revizyon ve düzenlemeler uygunluk durumuna göre değerlendirilerek uygun talepler grafik sanat ilkelerine bağlı kalarak gerçekleştirilir.

Renkler, yazı ve logotype kullanımları, standart ve logo kullanımına dair detaylar bu aşamada netleşir, kesinlik kazanır. Son rötuşlar, son revize ve düzeltmelerden sonra artık Logoloji kalitesinde bir logo tasarımına sahip olmaya çok yakınsınız.

Logo Teslimi Dosya Formatları

Logo ve Amblem tasarımı dosya türleri, grafik sanatların yapısı gereği elektronik ortamlarda aynı standartlarda açılabilir olmalı. Biz bu yüzden evrensellik yakalamış dosya uzantılarını kullanırız. Üstelik renk değerlerinde bozulma yaşanmaması için Pantone / CMYK / RGB renk yapısını sayısallaştırarak, değerleriyle birlikte teslim ederiz.

Vektörel formatlara uygun olarak hazırladığımız dosyalar tasarım programlarıyla uyumlu şekilde her ortamda açılabilir. Matbaa, dijital baskı ve web ortamlarında rahatlıkla kullanılabilir. Herhangi bir bozulma ve deformasyona uğramaksızın uygulamaları hazırlanabilir.

Logo tasarımların negatif pozitif kullanımı, zeminli zeminsiz uygulamaları, tek renk ve amblem olarak kullanımları gibi bir çok farklı kullanım halleri size teslim edeceğimiz dosya içerisinde standarttır.

Teslim dosyasında gelecek dosya türleri; Freehand, illustrator EPS (corel, autocad, 3d max uyumlu), Adobe Photoshop, JPG, PNG, TIF, FONT

format

Tasarım Güvencesi ve Gizlilik

Logo Amblem tasarım süreci karşılıklı istişare, çalışma ve onay prosedüründe yürür. Dolayısıyla demo kısıtlamasına tabi değilsiniz, fakat ön görüşme ve tasarımcıya vermiş olduğunuz ön bilgiler sizi bu konuda bağlar. Aşama aşama gidildiği için yapılan yanlış yönlendirmelerden Logoloji olarak sorumluluk kabul etmeyiz.

  • Logo tasarımı için tahmini hedef süremiz 7 ila 10 gündür. Tasarım sürecinin işleyişi, müşteri beğenisi, istenileni yakalama ve her işlem onayınıza bağlı olduğu için esasımız tasarımdan memnun olduğumuz zaman işi tamamlamaktır. Bu nedenle süreçte esnemeler yaşayabiliriz.
  • Logoloji tarafından hazırlanan tüm çalışmaların orijinalliğini ve sadece size ait olduğunu garanti ederiz.
  • Tescil işlemleri sırasında tasarımınız, alıntı, çalıntı veya benzerlik ifadeleriyle ilgili reddedilirse tüm sorumluluğu üzerimize alarak çalışmaların tamamını ücretsiz olarak yapmayı taahhüt ederiz.
  • Size özel yapılan tasarımlar izniniz dışında herhangi bir platformda yayınlanmaz.
Logo Tasarımı Teklifi İsteyin!