ohm teknoloji amper logo tasarımı logosu
OHM Teknoloji Logo Tasarımı
ecatel telekom iletişim logo tasarımı logosu
Ecatel Telekom Logo Tasarım

Akser Concept Mağaza Logo ve Kurumsal Kimlik Tasarımı

Akser Concept mağaza logo tasarımı. Firma Hakkari Yüksekova ilçesinde beyaz eşya, mobilya ve zücaciye mağazası olarak faaliyet göstermektedir. Çeyizlik alışverişlerin yapılabildiği, içeri giren müşterilerin çoğunlukla boş çıkamadığı mekanları bilirsiniz. Firmamız ürün çeşitliliği açısından çok zengindir.

akser concept beyaz eşya mağazası logo tasarımı

Mağaza Logo Tasarım Fikri için süreç

Akser firma yapısına baktığımızda temel olarak sunduğu üç hizmet olan

  • beyaz eşya mağazası
  • mobilya mağazası
  • zücaciye mağazası olarak 3 ana sektör görürüz.

Bu nedenle logo tasarımı fikir hazırlıklarında 3’lü bir yapı kullanmayı tercih ettik. Üç yapraklı yonca tazelik, yenilik, süreklilik bakımından bize uygun geldi. Üstelik yonca yapraklarının arasında AKSER markasını temsilen büyük A harfi yerleştirdik.

Yukarıda belirttiğimiz gibi yoncadaki üç yaprak sırasıyla beyaz eşya, mobilya ve zücaciye sektörlerini temsil etmekte. Logo genelinde uygulanan kırmızı lekesel renkler ve derinlik vermiş tonlar sektörde iddialı bir konumda bulunan firmanın, liderlik vasıflarını temsil etmek amaçlıdır.

Kurumsal kimlik temelinde de mağaza logosu olan bu yonca figürünü kullanarak lekesel tasarımlar oluşturduk.

Çoklu ürünler satan mağazalarda güven ve teminat önemlidir. İnsanlara sattığınız ürünün arkasında olduğunuzu hem tasarım hem de hizmet olarak vermelisiniz. Biz bu fikirleri vermek adına logoda geniş bir renk vurgusu yaptık. Kırmızının ağırlığı ve agresif duruşu ile ciddiyeti temsil ettik.  Firmanın sektördeki iddiası da ayrıca kırmızıyla vurgulandı.

Çeyiz, beyaz eşya, zücaciye gibi satış odaklı bir sektörde bulunuyorsanız bir nevi gıda firması gibi davranmalısınız. Satışa odaklı, satışı tetikleyen imgeler kullanmalısınız. Kırmızı yonca yaprakları içindeki beyaz A harfi kesinlikle satış odaklı bir tasarım oldu. Biz sevdik sizin de beğenilerinize sunuyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Akser Concept Mağaza Logo ve Kurumsal Kimlik Tasarımı

logoloji

2000 yılında başlayan grafik tasarım hayatımız, logo tasarımı başta olmak üzere diğer grafik tasarım hizmetlerini verdiğimiz Logoloji ile devam etmekte. Özgün tasarımlar, farklı fikir ve uygulamalar ile "işine kıymet verenler için" buradayız.