oyun maskotu
Oyunover Oyun Sitesi Maskot Tasarımı
Teknolojik Çocuk Maskotu

Kolones Mühendislik Bilişim Logo Tasarımı

Kolones Mühendislik Bilişim Hizmetleri firması için markanın baş harfi K ile oluşturduğumuz logo tasarımı.

Logo Ana Fikir

Firma adını eski Yunan mitolojisinden alır. Kolon kelimesi yapı – inşaatı ayakta tutan inşaat öğesi anlamına gelir. Kolones mühendislik için oluşturduğumuz logo yapısında; sağlam, 3 boyutlu, ağırlık ve kütlesel elamanları iyi simgeleyen bir yapı kullanmak istedik. Grafiksel olarak üç boyutlu gözüken ağır lekesel bir form kullandık.

Kolones’in logosunu hazırlarken ilk olarak, mühendisliğin kavramının matematiksel ve taviz vermez yapısını vurgulamak adına amblemin görsel ağırlığı olması fikrini ön planda tuttuk. Markanın ilk harfi olan K karakterini bu kütlenin arasına yerleştirdik. Hatta K harfinin yapısını  ” | “ ve ” < “ işaretleriyle soyut bir şekilde kullanarak, logodaki ağır kütleyi ikiye böldük. Firmanın iki ortağını, aynı zamanda hizmet verdiği iki alan olan mühendislik ve bilişim hizmetlerine atıfta bulunduk.

K harfi yapısı ve logoyu ikiye ayıran bölme yapısını </> şekline benzeterek bilinç altına yolladığımız ufak bir mesajla kodlama hizmetini ve bilişimi vurguladık.

Lacivert – koyu mavi renkleri ile kararlı – ciddi şirket yapısını, turuncu renk ile işini zevkle yapan çalışanları ve beyaz ile de şirketin güvenirliğini simgeledik.

Tasarım Türü

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kolones Mühendislik Bilişim Logo Tasarımı

logoloji

2000 yılında başlayan grafik tasarım hayatımız, logo tasarımı başta olmak üzere diğer grafik tasarım hizmetlerini verdiğimiz Logoloji ile devam etmekte. Özgün tasarımlar, farklı fikir ve uygulamalar ile "işine kıymet verenler için" buradayız.