domain promo codes web sitesi balık maskot tasarımı maskotu
Domain Promo Codes Tasarım Projesi
hatay kırıkhanspor logo tasarımı amblem
Kırıkhanspor Amblem Tasarımı

Marcha Ayakkabı Logo Tasarımı

Butik ve e-ticaret sitesi üzerinden ayakkabılarının satışını yapan marcha ayakkabı için logotype, logo ve e-ticaret web sitesi arayüz tasarımı

marcha ayakkabı logosu web sitesi logo tasarımı
marcha ayakkabı logosu web sitesi logo tasarımı

Tasarımcı olarak karar vermemizi gerektiren önemli sorunlardan birisi logo mu logotype mı? Aynı soruyu bu proje üzerinde de cevaplamamız gerekti. Marcha ayakkabı için oluşturduğumuz tasarımda logo yerine logotype tasarımı tercih ettik. Markanın isminin zor okunması, İngilizce telaffuzu ve akılda kalıcılık problemlerinin çözümü olarak logotype daha cazip geldi. Bu noktada oluşturduğumuz yazı karakteri ve font ile markanın kullanımına uygun bir yapı oluşturduk. Renk olarak tercih ettiğimiz turuncu – siyah uygulaması ise genel olarak ayakkabı renginden kaynaklanan turunculuk / siyahlık / deri algısı sebebiyle oldu.

Markanın e-ticaret yaptığı hazır web sistemi üzerinde gerekli tasarım revizelerini yaparak; projenin uygulama aşamasını da tamamlamış olduk.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Marcha Ayakkabı Logo Tasarımı

logoloji

2000 yılında başlayan grafik tasarım hayatımız, logo tasarımı başta olmak üzere diğer grafik tasarım hizmetlerini verdiğimiz Logoloji ile devam etmekte. Özgün tasarımlar, farklı fikir ve uygulamalar ile "işine kıymet verenler için" buradayız.