Mert Promosyon Logo Tasarımı
caglayanlar un fabrikası logo tasarımı
Çağlayanlar Un Fabrikası Logo Tasarımı

Haber 32 Logo Tasarımı

Haber 32 internet üzerinden aktif yayın yapan bir haber sitesidir. 32 Isparta’nın plaka kodu ve anlaşılacağı gibi yerel bir haber sitesi.

haber32 haber sitesi logo tasarım

Haber 32 haber sitesi logo konseptini oluştururken şöyle bir kurgu oluşturduk :

Web sitesinin alanı haber sitesi ve basılı bir gazete dağıtımı yapılmamaktadır. Tasarımda haber sitesi logosu olduğundan; fikir olarak monitör veya aktif bir dijital ekran kullanmaya karar verdik. Dijital ekran simgesi / Monitör içinden (apostrof) işareti geçirdik. Apastrof genel anlamda özel kullanım içerdiği, özerklik gösterdiği için haber 32 nin haberleri – haber alışverişi – haber 32 güvencesi tarzında öznellik uyguladık. Kırmızı ile sıcaklık ve hızlılığı, anında aktarılan haberleri vurguladık.

Font olarak da akıcı aynı zamanda ağır bir yapı tercih ettik.

Ayrıca haber 32 logosunu 2011 yılı içinde tekrar revize ederek üç boyutlu hale uygun, daha kütlesel ve ağır yapı içerisine aldık. Tasarım hatlarına sadık kalınarak yapılan tasarımda tamamen oturmuş bir haber sitesi logosu oluşturmaya çalıştık.

Tasarım Türü

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber 32 Logo Tasarımı

logoloji

2000 yılında başlayan grafik tasarım hayatımız, logo tasarımı başta olmak üzere diğer grafik tasarım hizmetlerini verdiğimiz Logoloji ile devam etmekte. Özgün tasarımlar, farklı fikir ve uygulamalar ile "işine kıymet verenler için" buradayız.