abartiyoruz com sevimli web site maskot tasarımı
Abartiyoruz.com Sevimli Maskot Tasarımı
city painters boya fırça logo tasarımı
City Painters Logo Tasarımı

Çizen Mimarlık Bürosu Logo Tasarımı

Çizen Mühendislik Mimarlık firması için Ç logo fikirli tasarım. Logonun genel yapısını Altın Oran ve Merdiven figürlerinden oluşturduk. Kare formu içerisinde birleştirdiğimiz iki soyut kavram ile lekesel bir tasarım oluşturduk.

Logoda neden Ç harfi

Tasarım fikirlerinin oluşum aşamalarında mutlaka firmanın da bir şeylerini alsın isteriz. A sektörü b iş kolu olsun, fakat marka isminden de birşeyler olsun isteriz.

Herhangi bir mimarlık bürosu tasarımı gibi bina figürlerinden ziyade, firmanın baş harfi Ç odak alındı.  Harfi kütlesel kare üzerinde negatif figür şeklinde birleştirip, mimarlık sektörünü simgelemesi açısından merdiven ekledik. Merdiven ve ç harfinin birleşimi, harf noktasının dışarı taşması şeklinde tasarımsal bütünlüğü sağladık. Gerek negatif gerek pozitif uygulamalarda yakaladığımız uyum ile altın oranı da simgelemiş olduk.

çizen mühendislik mimarlık logo tasarımı ç harf logosu

Özel yazı karakteri ile markanın farklı alanlarda kullanılabilmesine olanak veren logotype / logo uyumunu sağladık. Temel kurumsal kimlik öğeleri olan kartvizit, antetli kağıt, diplomat zarfı tasarımlarıyla logoyu bütünleştirdik.

Logodaki açık tasarım anlayışı ile firmanın çağdaş, modern ve teknolojiyi takip eden estetik yaklaşımı simgeledik. Hazırladığımız ç logo tasarımı için yorumlarınızı ve önerilerinizi bekliyoruz.

Mimarlık bürolarında kullanılan genel tasarımlar sade ve daha çizgiye yönelik oluşumlar olduğunu görüyoruz. Mimari yapı elemanlarının veya proje çizimlerinde kullanılan teknik veriler de kullanılabilir. Bunun dışında çoğu büro marka – şirket isimlerini tercih etmekte.

Ana logo oluşturulduktan sonra projeler için farklı alt logolar da kullanılabiliyor. Örneğin “bahçe şehir evleri” yada çınar konağı gibi yapılan projeler markalaştırılıyor.

çizen mühendislik mimarlık logo tasarımı
çizen mühendislik mimarlık logo tasarımı

Logonun çeşitli varyasyonlarını ve renklerini denedikten sonra altın yaldız rengi ve siyah zemin tercihlerini yaptık. Beyaz zeminli kullanımlarda da altın yaldızlı logolar güzel duruyordu ama siyahın her zamanki asilliğini tercih ettik.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çizen Mimarlık Bürosu Logo Tasarımı

logoloji

2000 yılında başlayan grafik tasarım hayatımız, logo tasarımı başta olmak üzere diğer grafik tasarım hizmetlerini verdiğimiz Logoloji ile devam etmekte. Özgün tasarımlar, farklı fikir ve uygulamalar ile "işine kıymet verenler için" buradayız.