çizen mühendislik mimarlık logo tasarımı
Çizen Mimarlık Bürosu Logo Tasarımı
nardiji dijital nar logo tasarımı
Nardiji Logo Tasarımı

City Painters Logo Tasarımı

City Painters boya logo- boyacı firması için lale – fırça birleşimi amblem tasarımı hazırladık.

Şirket Amerika’da anahtar teslim ev – bina boyama hizmeti vermektedir. Şirket ismine bakıldığında “City Painters” Şehir Boyacıları anlamını içeriyor. Logo ana fikrini oluştururken markanın neyi anlattığı da çok önemlidir. Bu yüzden logoları hazırlarken mutlaka şirket hikayesi veya markanın ne anlama geldiğini araştırırız.

City Painters logo tasarımı; fırça, boyama, renkler ve lale figürü üzerine kurulmuştur. City Painters tipografisi şehrin betonarme yapısı, kütleselliği ve soğukluğunu vurgulamak amacıyla sert ve ağır kullanılmıştır. Bu ağırlık içerisinde şehre boya ve renk katan fırça figürü içerisinde binalar renklerle simgeledik, fırçanın ana gövdesi ise Türk sembolü olan lale figürü olarak soyutladık.

city painters boya fırça logo tasarımı
city painters boya fırça logo tasarımı

City Painters logo tasarımı özetle şunu anlatır;

City painters şehre boya ve Türk dokunuşuyla hayat verir, şehri renklendirir. Lale çiçeğinin özellikle Türkiye turizminde de marka olarak kullanılması, Tük Hava yolları uçaklarında lalenin uçak desenlerinde kullanılması gibi.. Türk = lale, Türk = fes, pala bıyık. Bu tür isimler artık kalıplamıştır. Çağrışım oranları yüksektir. Bu yüzden lale figürünü kullandık ve fırça ile birleştirdik. Nitekim Türk fırçası anlatımını yakalamış olduk.

Bu doğrultuda renkler canlı ve gökkuşağı renkleri olup, birbirlerine geçmiş, bu geçişler renk canlılığını ve yaşanabilir ortamları simgelemiştir. Boya logo ile ilgili bir tasarım hazırlıyorsak, renklerin önemi çok fazladır. Standart şirket logoları gibi değil de çok fazla renkli olması gerekir.

Boya sektörüne bakıldığında çoğu boya firmalarının gökkuşağı renklerini kullandığını görürüz. Renk geçişlerinin fazla olduğu tarzlar tercih ederler.

Tasarım Türü

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

City Painters Logo Tasarımı

logoloji

2000 yılında başlayan grafik tasarım hayatımız, logo tasarımı başta olmak üzere diğer grafik tasarım hizmetlerini verdiğimiz Logoloji ile devam etmekte. Özgün tasarımlar, farklı fikir ve uygulamalar ile "işine kıymet verenler için" buradayız.