valantis fast food logo tasarım
Valantis Fast Food Logo Tasarımı
kodespa hosting server logo tasarımı host logosu
Kodespa Hosting Server Logo Tasarımı

Muradiye Kültür Vakfı Logo Tasarımı

Muradiye Kültür Vakfı için hazırladığımız logo tasarımı – kurumsal kimlik tasarım sunumu. Vakıf logosu

muradiye kültür vakfı vakıf logo tasarımı kurumsal kimlik logosu
muradiye kültür vakfı vakıf logo tasarımı kurumsal kimlik logosu

Logo tasarım sürecine başlamadan önce, vakıf yetkililerince ön bilgi alınarak, çalışmalarda kullanılmasını istedikleri örnek desen figürleri incelendi. Geleneksel Türk – İslam Sanatı dallarından Tezhip örneklerini inceleyerek, logo vasfını kazandırabileceğimiz figürlerden eskizler hazırlandık. Logo tasarımı için grafikselleştirdiğimiz tasarımlardan seçilen yıldız motifinden yola çıkılarak tasarlanan vakıf logosu oluşturduk. Logo tasarımı ile uyumlu yazı karakteri, tipografik yerleşim ve gerekli kullanım alternatifleri ile logoyu sabitledikten sonra, kurumsal kimlik tasarımı elemanlarını kartvizit tasarımından başlayarak uygun bir biçimde hazırladık.

Altın yaldız ve siyah kombinasyonu tercih ettiğimiz kurumsal kimlik tasarımında logonun siyah zemin ve beyaz zemin üzerinde kullanılmak üzere uyarlandı.

2011 yılında hazırladığımız Muradiye Kültür Vakfı logosundan sonra kullandığımız figürün birçok yerde kullanılmaya başladığını hatta taklit edildiğini gördük. Nihayetinde fikrin beğenildiğini düşünüyoruz. :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Muradiye Kültür Vakfı Logo Tasarımı

logoloji

2000 yılında başlayan grafik tasarım hayatımız, logo tasarımı başta olmak üzere diğer grafik tasarım hizmetlerini verdiğimiz Logoloji ile devam etmekte. Özgün tasarımlar, farklı fikir ve uygulamalar ile "işine kıymet verenler için" buradayız.