enge doğal temiz güneş enerji dönüşüm sistemleri logo tasarımı
ENGE Enerji Kurumsal Logo Tasarımı
beşler inşaat 5 logo tasarımı inşaat logosu
Beşler İnşaat Logo Tasarımı

Buykuş Logo Tasarımı

Alıcı ve tedarikçiyi aynı platformda birleştirmek için oluşturulan Buykus.com için hazırladığımız logo tasarımı. Baykuş temalı logo

Buykus; satıcı ve tedarikçiyi aynı platformda bulundurarak, etkileşimi hızlandırmayı amaçlayan çok özel bir projedir. Projenin ismi baykuş kelimesinden gelmektedir. Buy ve Kuş kelimeleri birleştirilmiş, “buy” satın alma, ticaret kavramı ima edilerek espri / benzetme üzerine web sitesi kurulmuştur. Baykuş – Buykuş çağrıştırması yapılmıştır.

buykuş baykuş logo tasarımı
buykuş baykuş logo tasarımı

Türkçe ve İngilizce kelimelerin birleşimiyle kinayeli bir anlam oluşturan marka ismine logo tasarımı hazırlanırken; baykuşun uyanıklığı, gözlerinin keskinliği, aynı zamanda akıllı ve asil duruşunu simgeleyerek, buykus internet platformunun prestijli yapısını vurgulamaya çalıştık. Siyah / beyaz uyumu içerisine baykuş gagasında kullandığımız ufak turuncu rengi ile bütünleştirdiğimiz alternatifler kullandık.

Tasarım Türü

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Buykuş Logo Tasarımı

logoloji

2000 yılında başlayan grafik tasarım hayatımız, logo tasarımı başta olmak üzere diğer grafik tasarım hizmetlerini verdiğimiz Logoloji ile devam etmekte. Özgün tasarımlar, farklı fikir ve uygulamalar ile "işine kıymet verenler için" buradayız.