Pointdoor Kapı Logo Tasarımı
Klas Rent A Car Logo Tasarım

Amadeus Music Store Müzik Logo Tasarımı

Amadeus music center için hazırladığımız müzik logo temalı tasarımı beğeninize sunuyoruz. Firma müzik aletleri satışı yapmakta olup; markanın kullandığı Amadeus ismi Wolfgang Amadeus Mozart; yani bildiğimiz müzisyen Mozart‘tan gelir. A harfinin temel alınması marka isminden kaynaklıdır. Nitekim notayı müzikle ilgili başka firmalar da kullanabilir. Diğer logolarımızda da yinelediğimiz üzere logo – marka – fikir – ürün birbirini mutlaka tamamlamalıdır.

amedeus müzik merkezi music center logo tasarımı

Müzik ile ilgili Logo Fikirleri

Müzik dediğimizde hareketli, kıvrak notalar, ahenk ve devamlılık gelir. Bu yüzden akıcı, devamlılığı olan tipografi kullandık. Çoğunlukla logo ile yazı karakterini iç içe gömdük diyebiliriz. Sadelik kavramını önde tutarak; A harfi logosu üzerinde hem nota hem de fa anahtarıyla birleştirdik. Tercihen koyu kırmızı – bordo arası bir renk kullandık. Logoyla uyumlu uygun bir kartviziti de beraberinde hazırladık. Müzik logosunu beğeninize sunuyoruz.

Farklı müzik firmaları için hazırladığımız logo çalışmalarında genel olarak;

Firmanın ismi ve tam olarak ne iş yaptığı önemlidir. Aletleri üretiyor mu, şarkı mı icra ediyor. Veya bireysel bir hobi olarak mı yapıyor. Her zaman söylediğimiz gibi işi yapmadan önce markayı tanımak gerekir. Markayı tanıyıp, tasarımı yapmak daha basittir. Gerekli notları aldığınızda, müzik notaları gibi logonun fikri aniden çıkıp gelecektir.

Örneğin solo radyo logo tasarımı  projesini izlediğinizde aynı estetik ve nota ile yapılan logo örneğini görürüz. Daha farklı fikirler ortaya koyacak olursak, mesela müzik renktir. Renklerle ilgili uygulamalar yapılabilir. Çok renkli tasarımlar ile notalar birleştirilebilir. 

Tasarım Türü

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Amadeus Music Store Müzik Logo Tasarımı

logoloji

2000 yılında başlayan grafik tasarım hayatımız, logo tasarımı başta olmak üzere diğer grafik tasarım hizmetlerini verdiğimiz Logoloji ile devam etmekte. Özgün tasarımlar, farklı fikir ve uygulamalar ile "işine kıymet verenler için" buradayız.