Paradise Butik Logo Tasarımı

paradise butik logo tasarımı giysi firması logosu

Paradise butik logo tasarımı. Firma özel ithalatı olan giysi takı vb. ürünlerinin satışını sosyal medya aracılığıyla ulaştığı müşterine yapar ve müşterileri ağırlıklı olarak bayanlardır.

Butik Logo Açıklaması

Butik logo markası isim olarak paradise = melek anlamında kullanılmış. Bu yüzden melek kanadı ve baş üzerindeki altın halkayı soyutladık. Altın halka çoğu Rönesans tablosunda da yaygın olarak kullanılmış, meleklerin taktığı taç gibi herkesçe bilinen ve imgesel bir değer taşımaktadır. Amblem tasarımı bu iki figür ve logotype üzerine kuruldu.

Logonun ana teması olarak kullandığımız kanat tasarımlarının, küçüldüğünde de bozulmaması için birbirine olan mesafeler arasında orantılı ayarlamalar yaptık. Melek figürünü simgeleyen halkanın simetrik duruş oluşturmaması ve hafifçe başını eğmiş, mütevazilik içermesi için asimetrik grafik oynamaları yaptık.

Logomuzda butik bir giyim firmasının renkli ve cıvıl cıvıl çeşitliliğini, enerjisini hatta geniş ürün yelpazesini vurgulamalıydı. Bu yüzden mor – pembe ve mavi gibi pastel tonlar tercih ettik.

Yazı fontu – logotype olarak oval ve sert olmayan bir tipografi kullandık. Firma logosunun zeminli – zeminsiz uygulamaları ve ölçeklendirmelerini grafiksel olarak ayarlayarak, uluslararası standartlarda teslimini gerçekleştirdik.

paradise butik logo tasarımı giysi firması logosu
paradise butik logo tasarımı
paradise butik logo tasarımı giysi firması logosu

Düşüncelerinizi paylaşabilir, yorum bırakabilirsiniz.