türk teknoloji logo tasarım revizyonu
Türk Teknoloji Logo Revizyonu
lale jewelry taki gümüş logo tasarımı
Lale Jewelry Logo Tasarımı

Akşam Kahvesi Kafe Logo Tasarımı

Akşam Kahvesiı cafe – kafe –  kafeterya logo tasarım çalışması

Yakın zamanda çokça karşılaştığımız, farklı ve yaratıcı mekanların da boy gösterdiği kafe – cafe sektörü. Bu çalışmamızda butik tarzda hizmet vermeye çalışan Akşam Kahvesi markası için kurumsal logo tasarımı hazırladık.

Logoda marka ismini hikaye halinde anlatmaya karar verdik. Dağların arkasında batan güneşin son ışıklarını kahve fincanı ile birleştiren bir anlatım kullandık.

akşam kahvesi cafe kahve kafeterya logo tasarımı
akşam kahvesi cafe kahve kafeterya logo tasarımı

Kahve kültürünün dünya ve ülkemizdeki yerini de göz önüne alarak, sade bir logo tasarımı düşündük. Bu yüzden çok fazla renk tercih etmedik. Turuncu rengini akşam güneşinin kızıllığı ile birleştirdik. Kahverengi ise adı gibi kahveden gelmekte :)

Hazırladığımız kafe logo tasarımı soyut kavramdan ziyade hikâyesel bir anlatım içermektedir.  Bu yüzden markanın ismi ile bütünleşerek, özelleşti. Logonun çeşitli uygulamalar üzerinde sunumlarını beğeninize arz ederiz.

Akşam Kahvesi logosu siyah zemin üzerine uyguladığımızda daha klas bir görünüm elde ettik. Bu yüzden logonun beyaz zeminli halinden çok siyah zeminli hallerini uygulamalarda kullandık.

Kafe Logo Fikirleri için öneriler

Günümüzde oldukça yaygın butik ve kurumsal kafe örnekleri bulunmakta. Bakıldığında çoğunun kendi ismi ve markası ile logosunu bütünleştirdiğini görürüz. Örneğin Osmanlı kafe için bıyık / fes kullanılmıştır.  Shakespeare, muhabbet, Laflafa, 80’ler gibi farklı isimler yaratıcı fikirleri olan kafeler görmem mümkün. Bunların çoğu kahve / çay / içecek figürü kullanmak yerine ismi ile bütünleşen sembolleri tercih etmiştir.

Örneğin daha referanslarda bulunan moliere cafe cafe için yaptığımız tasarımı inceleyebilirsiniz. Oradaki fikir çalışmamız da bu tasarımda olduğu gibi tamamen marka ismi hizmetin birleştirilmesinden oluşmuştur.

Tasarım Türü

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Akşam Kahvesi Kafe Logo Tasarımı

logoloji

2000 yılında başlayan grafik tasarım hayatımız, logo tasarımı başta olmak üzere diğer grafik tasarım hizmetlerini verdiğimiz Logoloji ile devam etmekte. Özgün tasarımlar, farklı fikir ve uygulamalar ile "işine kıymet verenler için" buradayız.