Teknolojik Çocuk Maskotu
dergi reklam tasarımı
Dergi Reklam Tasarımı

Sentor Kırtasiye Marka Tasarımı

Logoloji’nin ilk yıllarında logo ve kurumsal kimlik tasarımı hazırladığımız İrem Kırtasiye için yepyeni bir kırtasiye markası olarak Sentor ismini bulduk. Farklı kaynaklar üzerinden yaptığımız detaylı bilimsel araştırmalardan akılda kalabilecek isimler üzerinde fazlasıyla durduk. Marka ismi oluşturma konusunda kırtasiye sektörünün geçmişi, hatta papirüs yapraklarından tutun da kağıdın icadına kadar çeşitli tarihsel öğeleri tek tek ele aldık.

Nihayetinde tarihte çok fazla bilinen, çoğunlukla güçlü ve mitolojik bir varlık olan Sentor ismine karar verdik.

Sentor; eski Yunan Mitolojisinde üstü insan alt kısmı at olan savaşçı bir varlıktır. Aynı özellikleri taşıyan mitolojik varlıkları Türk mitolojisinde de görmek mümkün. Savaşçı, güçlü ve öncü karakteriyle kırtasiye anlamında da hedeflerimize uyduğu için bu ismi önerdik.

Kırtasiye logosunun uygulanacağı alanlar çanta, baskı, şemsiye gibi materyaller üzerinde genelde tek renk baskılar kullanıldığı için olabildiğince çizgisel tasarımlar üzerinde durduk. Uzun çalışma ve eskiz aşamalarından sonra soyutladığımız SENTOR karakterini çok iyi bir anatomik yapı ile beraber iki renge düşürdük. Logotype / font seçimleri, mockup örneklerinden sonra netleştirdiğimiz logoyu firmaya teslim ettik.

Marka yönetimi konusunda işbirliği yaptığımız değerli iş ortağımız ile halen çalışmalarımız devam etmektedir.

Sentor’a başarılar diliyoruz.

Tasarım Türü

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sentor Kırtasiye Marka Tasarımı

logoloji

2000 yılında başlayan grafik tasarım hayatımız, logo tasarımı başta olmak üzere diğer grafik tasarım hizmetlerini verdiğimiz Logoloji ile devam etmekte. Özgün tasarımlar, farklı fikir ve uygulamalar ile "işine kıymet verenler için" buradayız.