TYM Tekno yapı market logo kurumsal kimlik tasarımı
TYM Tekno Yapı Logo Tasarımı
enge doğal temiz güneş enerji dönüşüm sistemleri logo tasarımı
ENGE Enerji Kurumsal Logo Tasarımı

112 Logo Acil Ambulans Logosu

Kayseri 112 logo tasarımı, ambulans servis başhekimliği için hazırladığımız acil logosu tasarımı, ambulans logo tasarımı.

112 Acil Servis, hayati önem taşıyan, saniyelerin bile çok değerli olduğu bir kurumdur. İnsan hayatı her şeyden çok daha kıymetlidir. Bir insanı kurtarmak herkesi kurtarmak gibidir. Oluşturduğumuz 112 Acil logosunda öncelikle hayat kurtarmanın önemini vurgulamak istedik.

112 acil ambulans logo tasarımı logosu
112 acil ambulans logo tasarımı logosu

Acil Ambulans Logosu Fikir Noktası

112 acil ambulans logosu incelendiğinde öncelikle soyut bir kalp figürü göze çarpar. Detaya indiğimizde ise yardım bekleyen ve yardım eden iki insanı simgeleyen iki eli görürüz.

Bu soyut el yapısı insan hayatının en önemli organı olan kalp figürü ile logo tasarımını oluşturur. 112 logo yapılacaksa insan hayatını vurgulaması gerekir.

Simgesel logo ile fazla detaylardan arınmış, sade çizgileri olan bir tasarım tercih etmiş olduk. Sadelik kavramını hız, çabukluk ve net karar verme özellikleri ile birleştirdik.

Logoda Renk Seçimi

Kırmızı renk; insan vücudunun çoğunu oluşturan ve hayati önem taşıyan kan rengidir.

Logodaki gri renk, din, dil, ırk, cinsiyet ayrımı gözetmeksizin insan hayatını kurtarmayı amaçlayan sağlık sektörünü simgeler.

Amblem ve logo tasarımlarının en temel özelliği tek renkli kullanımlarda okunurluğun ve özelliğinin bozulmaması gerekliliğidir. Negatif – Pozitif kullanımlar her logoda mutlaka düşünülmelidir.

Logonun yatay ve ortalı kullanımlarını alternatif olarak geliştirdik.

Kayseri 112 Acil Servis logo tasarımı özel ve modern yapısı ile örnek alınacak bir kurumsal kimliğe sahip olmuştur.

Tasarım Türü

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

112 Logo Acil Ambulans Logosu

logoloji

2000 yılında başlayan grafik tasarım hayatımız, logo tasarımı başta olmak üzere diğer grafik tasarım hizmetlerini verdiğimiz Logoloji ile devam etmekte. Özgün tasarımlar, farklı fikir ve uygulamalar ile "işine kıymet verenler için" buradayız.