birikon ayakkabi logo tasarimi
Birikon Logo Tasarımı
java boru logo tasarımı
Java Boru Logo Tasarımı

Op. Dr. Zeki YILMAZ Logo Tasarımı

Kadın Hastalıkları, Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı olarak Kayseri’de bulunan özel polikliniğinde Doktor Zeki YILMAZ için hazırladığımız logo tasarımı, doktor logosu.

Op.Dr.Zeki YILMAZ, Logo çıkış noktası Anne-bebek ilişkisi, kalp, hayattır.

doktor zeki yılmaz logo tasarımı logosu
doktor zeki yılmaz logo tasarımı logosu

Logonun temelini kalp oluşturur, çünkü bir doğum uzmanının esas alanı anne-çocuk hayatıdır. Bu yüzden ana figür kalptir. Annenin başı, kucağına aldığı çocuğuna doğru tüm şefkati ve merhameti, hayranlığı ile eğilmiştir. Sıkıca kucağına basmış ve çocuğun başı da annenin kalbi üzerinde, yani sol tarafındadır.

Annenin arkasında iki adet kafa simgesi ile baba, kardeş aile figürleri işlenmiştir.

Renk olarak morun tercihi, psikolojik, ağır ve özel bir renk olmasıdır. Sonuç olarak anne ve çocuk sağlığı, Tüp bebek tedavisi zahmetli ve meşakkatli bir iştir. Bunu en iyi simgeleyebilecek renk de takibi MOR’dur. Moru destekleyici ve ferahlatıcı bir renk olarak turuncuyu kullandık. Çünkü yolun sonunda rahatlatıcı bir mutluluk ve huzur vardır. Bu rahatlık, turuncu ile anlatılabilir.

Dr.Zeki YILMAZ’a bizi tercih ettiği için teşekkür eder, başarılar dileriz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Op. Dr. Zeki YILMAZ Logo Tasarımı

logoloji

2000 yılında başlayan grafik tasarım hayatımız, logo tasarımı başta olmak üzere diğer grafik tasarım hizmetlerini verdiğimiz Logoloji ile devam etmekte. Özgün tasarımlar, farklı fikir ve uygulamalar ile "işine kıymet verenler için" buradayız.