Kasaba Çınar Kokoreç Logo Tasarımı

Portföy: Çınar Kokoreç Logo Tasarımı

Çınar kokoreç logo çalışmasında öncelikle firmanın butik hizmet sunmasına, kaliteli bir yemek sunarken, aynı zamanda bölgesel ( Manisa ) yapıda hizmet verdiğini göz önüne aldık. Fakat firmanın büyüyeceği ve bu denli kaliteli bir kokoreç firmasının küçük kalamayacağını düşünerek logo tasarımında soyut bir anlatım, fastfood yaklaşımıyla kurgulamayı tercih ettik.

Kokoreç Logo Tasarımının Hikayesi

Kasaba Çınar Kokoreç; Manisa Turgutlu ilçesinde faaliyet gösteren aynı zamanda büyümeyi hedefleyen kokoreç dükkanıdır. Bulunduğu bölgede çok meşhur olan çınar ağacından ismini almıştır. Marka tescili açısından teknik bir sıkıntı yaşamamak adına kasaba kelimesi eklenmiş ve tescilimiz Kasaba Çıkar Kokoreç olarak yapılmıştır.

Tasarım sürecinde kokoreç sektöründe kullanılan konsept tasarım ve logoları inceledik, analizler yaptık. Nasıl bir konsept uygulamamız gerekti noktasında yaptığımız eskiz ve denemeler neticesinde; logonun soyut ve kübik çizgiler taşımasına karar verdik.

Bu yüzden tasarım soyutlamalarımızı sert çizgiler üzerine kurguladık. Kororeçin yapısını üçgen ve dörtgen geometrik şekillerle anlattık. Bu sert çizgileri yumuşatmak adına sempatik bir yazı karakteri oluşturduk.

Kokoreç logosu tasarımında siyah ve sarı + turuncu renkleri tercih etmemizin sebebi; fastfood sektöründe sıkça kullanılması, göz aşinalığı ilaveten sıcaklık, acıkma ve enerjiyi çağrıştıran renkler olmasıdır.

Kartvizit tasarımı, kurumsal kimlik uygulamaları, peçete, kürdanlık, tuzluk gibi mockuplar ve uygulamalar hazırladık.

Düşüncelerinizi paylaşabilir, yorum bırakabilirsiniz.