Ovalı Bey Şarküteri Logo ve Ambalaj Tasarımı

ovalı bey şarküteri ambalaj tasarımı

Ovalıbey Şarküteri logo tasarımı, firmaya ait arı – bal ürünleri ambalaj tasarımı, bal kavanozu tasarımları.

Logo Açıklaması

Konya ve civarında hizmet veren; şarküteri, peynir, zeytin, bal gibi mandıra ürünleri satışı yapan firmanın logosunun tasarım fikrini oluştururken;

Taze, doğal, güvenli sloganıyla yola çıktık. Logoda taze bitki yeşili, güneş ve sıcaklık turuncusunu ağırlıklı bir yapı kullandık. Doğallık vurgusunu yeşil zeytin yaprakları simgelerken, yapraklardan sızan güneş ışıklarını ve güneşi grafiksel olarak birleştirdik.

Güneş figürünü aynı zamanda zeytin tanesine benzemesi için elipsleştirdik.

Güven verici yeşil renginin ve turuncunun birleşimiyle, canlı, estetik ve sade bir logo tasarımı ve uyumlu bir mağaza konsepti oluşturmuş olduk.

Tipografide kullanılan OVALI kelimesinin büyük, BEY kelimesinin küçük vurgulaması ise marka sahibinin özellikle tercihi olup; OVALI kelimesinin logoda öne çıkması amacıyla yapılan bir düzenlemedir.

Ambalaj Tasarımı

Logo tasarımından yaklaşık 2-3 yıl sonra firmanın kendi markası altında bal satışına çıkması üzerine, kavanoz tasarımı, kutu tasarımı ve büyük kilolarda sunulan tenekeler için ambalaj tasarımı oluşturduk.

Geleneksel Türk motiflerinden yararlandık. Arka planda kullandığımız doku ile birleşen motifler tasarımlarımızın genel backgroundunu oluşturdu.

Çiçek, kestane ve çam balları için farklı ve uyumlu renkler tercih ettik.

ovalıbey şarküteri logo tasarımı açıklaması
ovalıbey bal kavanozu ambalaj tasarımı

Düşüncelerinizi paylaşabilir, yorum bırakabilirsiniz.