Akhisar Lokantası için logo, kurumsal kimlik, web sitesi, broşür, menü olmak üzere tasarımlar yaptık. Reklam ve marka danışmanlığı yaptığımız değerli iş ortağımız; İzmir’in farklı bölgelerinde hizmet vermektedir. Ege üniversitesi, Bornova hastane gibi işlek caddelerde şubeleri bulunmaktadır. Göz önünde bulunan aktif olarak hizmet veren firma için güzel bir lokanta logo tasarımı hazırlamadık.

Çatal ve kaşık sembollerinin birleşimiyle tabak figürü oluşturduk. Biliyoruz ki çatal ve kaşık peçete dışında restoranlarda en çok kullanılan iki gereçtir. Lokanta logo tasarımında öncelikle çatal ve kaşık kullanımı isabetli bir karar oldu.

Amacımız; diğer restoranların aksine Akhisar köftesi konusunda usta olan Öktem Akhisar Lokantasının farklarını vurgulamaktı. Bundan dolayı yaptığımız lokanta logosu ile tipografi (yazı karakteri) kurgusunu iç içe kullandık. Amblem ile fontu logotype şeklinde birleştirdik.

Bu teknik sayesinde hem isim hem logo bir arada kullanılarak marka bilinirliğini artırdık. Renk tercihimiz Akhisar renkleri koyu yeşil ve koyu kırmızı oldu. İki renkli logo tasarımı tercih ettik. Standartlar gereği logonun tek renkli kombinasyonlarını, negatif – pozitif ilişkilerini de oluşturduk.

Kurumsal kimlik tasarımında olabildiğince sade, temizlik ve özeni gösteren sade uygulamalar tercih ettik.

Markalaşma Süreci

2011 yılı Aralık ayında hazırladığımız ilk tasarımlardan sonra marka geliştirme çalışmalarını devam ettirerek web sitesi tasarımını hazırlayarak yayına aldık. Ayrıca lokantada kullanılan menü amaçlı broşür tasarımları, el ilanları, magnet, servis tabağı gibi bir çok tasarım elemanlarının hazırlanmasında ortak çalıştık.

Marka tescili aşamasında Türk Patent Enstitüsünün olası red ihtimallerine önlem olarak markanın önüne Öktem ekleyerek lokanta logo tasarımının tescilini Öktem Akhisar Lokantası şeklinde tescil gerçekleştirdik.

Aktif olarak web sitesini takip ettiğimiz, gerekli güncelleme ve seo çalışmasını yürüttüğümüz restoran için halen belli dönemlerde reklam ve tanıtım faaliyetleri için tasarımlar hazırlıyoruz. Beraber çalışmaktan gurur duyduğumuz değerli iş ortağımıza başarılar diliyoruz.