İzmir’de birden çok şubesi ile faaliyet gösteren Akhisar Lokantası projesi önce iyi bir lokanta logo tasarımı ile başladı. Çatal ve kaşık sembollerinin birleşimiyle tabak figürü oluşturduk. Biliyoruz ki çatal ve kaşık peçete dışında restoranlarda en çok kullanılan iki gereçtir.

Amacımız diğer restoranlardan ayrılabilecek, aynı zamanda ülke mutfağımızda özel bir yere sahip Akhisar Yemekleri konusunda usta olan Öktem Akhisar Lokantasının öznelliğini vurgulamaktı. Bu yüzden logo tasarımını tipografi içerisinde kullanarak amblem ile fontu logotype şeklinde birleşik kullandık. Bu teknik sayesinde hem isim hem logo bir arada kullanılarak marka bilinirliğini artırdık. Renk tercihimiz Akhisar renkleri koyu yeşil ve koyu kırmızı oldu.

Kurumsal kimlik tasarımında olabildiğince sade, temizlik ve özeni gösteren sade uygulamalar tercih ettik.

2011 yılı Aralık ayında hazırladığımız ilk tasarımlardan sonra marka geliştirme çalışmalarını devam ettirerek web sitesi tasarımı ve uygulamasını hazırladık. Ayrıca lokantada kullanılan menü amaçlı broşür tasarımları, el ilanları, magnet, servis tabağı gibi bir çok tasarım elemanlarının hazırlanmasında ortak çalıştık.

Marka tescili aşamasında Türk Patent Enstitüsünün olası red ihtimallerine önlem olarak markanın önüne Öktem ekleyerek lokanta logo tasarımının tescilini Öktem Akhisar Lokantası şeklinde tescil gerçekleştirdik.

Belli dönemlerde reklam ve tanıtım faaliyetleri için tasarımlar oluşturduğumuz değerli iş ortağımıza başarılar diliyoruz.

logo tasarımı marka danışmanlığı

gdpr-image
Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bu web sitesini kullanarak veri koruma politikamızı kabul edersiniz.
Devamı Oku