Karakter ve Maskot Tasarımı

Farklı şekillerde maskot oluşturma teknikleri vardır. Bunları belli başlı özetlemek gerekirse;

– Hayvandan yola çıkılarak yapılmış maskotlar

Hayvanla bağdaştırılan maskotlar, hayvanın özellikleriyle birleştirilen anlamlara atıfta bulunurlar.

Örneğin :
Aslan = ormanlar kralı,
Kartal = yırtıcı, keskin bakışlı,
Karınca = çalışkan,
Arı = çalışkan ve kendini koruyan,
At = asil, güçlü

– Eşyalardan yola çıkılarak yapılan maskotlar

Bu tür maskotlar işyerinin sattığı veya ürettiği şeyleri maskotlaştırarak, sempatiklik kazandırması üzerine kurulu maskotlardır. örneğin futbol sahalarında sıkça rastlanılan terlik maskotlar, futbol topu maskotları.. Meyve reyonlarına gezinen muz, çilek, armut gibi maskotlar..

– Soyut maskotlar.

Bunlar belli bir karakter oluşturularak, gerçekte olmayan özel çizim tasarımlardır. Karaktere anlam yüklenilerek birebir markayla özdeşleştirilmeye çalışılan tiplemelerdir

Maskot Tasarımı Referanslarımız


[portfolio count=”9″ style=”grid” columns=”3″ category=”Maskot Tasarımı” category_multi=”” orderby=”date” order=”DESC” exclude_id=”” related=”0″ filters=”0″ pagination=”0″ load_more=”0″ greyscale=”0″]

 

Düşüncelerinizi paylaşabilir, yorum bırakabilirsiniz.

Diğer Paylaşım ve Yazılarımızı İnceleyin

  • uykucu tavuk fastfood maskot tasarımı

Maskot Tasarımı Nasıl Yapılır

Maskot tasarım ve karakter oluşturma çalışmaları, logo tasarımı sürecinden çok daha farklıdır. Oluşturulacak karakterin özelliklerinin, anatomik yapısının, ilişkilendirileceği marka / ürün detaylarını taşıması Devamı..

Logo Tasarımı ve Amblem

Logo tasarımı ve amblem noktasında Logoloji olarak savunduğumuz ana fikir : "Tasarım sade, uygulanabilir, estetik ve özgün olmalıdır." Amaç; akılda kalıcı, özgün ve Devamı..

  • mutlu bayramlar

Nice Sağlıklı Bayramlara!

Bayramınız Kutlu Olsun! Ramazan ayı geçti bayrama kavuştuk. Pandemi süreci ile birlikte sevdiklerimizden uzak, yapabildiğimiz çoğu şeyden mahrum kaldık. Dijital çağın getirdiği nimetlerden Devamı..

Hayvan Logo Tasarımı Örnekleri

Çoğunlukla sevdiğimiz hayvan logo veya animal logolarla ilgili karakterleri logomuz olarak kullanmaktan hoşlanırız. Cesur aslan, kral aslan, asil at, gururlu kedi, sadık köpek, Devamı..

  • 23 Nisan Kutlu Olsun

23 Nisan Kutlu Olsun!

100. yılında kutladığımız 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınızı içtenlikle kutluyoruz. Zor günler geçirdiğimiz şu günlerin geçeceğini umut ediyor, geleceğimiz olan çocuklarımıza Devamı..

  • yeni yıl kutlaması

Mutlu Yıllar!

Yeni yıla gireceğimiz sayılı saatlerde, tüm sıkıntılarınızı geçmişte bırakmanız ve yeni yıla mutlu, huzurlu, sağlıklı, huzurlu ve mutluluklarla dolu yeni bir yıl dileriz. Devamı..