Efsanelerden Markaya.. Sentor Kırtasiye Markasi Hikayesi

Uzun zamandır tasarım hizmeti sunduğumuz İrem Kırtasiye yeni projesi için marka talebinde bulundu. Hem marka ismini bulmak, hem de markaya özel bir değer katmak bizim için çok önemliydi.

kırtasiye markası sentor hikayesi

Kırtasiye alanında üretici olarak yer alan marka için farklı fikirler oluşturduk. Fakat aklımıza en uygunu kağıdın, kalemin vazgeçilmezliği yıllardır aynı değerde kalışı oldu. Bu yüzden Mısır, Antik Yunan, Eski Türk Mitolojisini inceledik, araştırdık. Farklı yaratıklar, çift başlı kartallar, ejderhalar bir çok efsanenin hikayesini okuduk. Yarı at yarı insan olan güçlü varlık olan Sentorlar bize daha yakın geldi. Çünkü at asil bir havyandı, güçlüydü, yeri geldiğinde evcil, yeri geldiğinde savaşçı… Nitekim Sentor markasının ilk fikri doğmuş oldu.

Marka Araştırması

Gerekli patent araştırmalarını ve TPE sorgularını yaptıktan sonra konuyla ilgili Sentor örnek çizimlerini araştırdık, inceledik.

kırtasiye markası sentor hikayesi

Taslak Çizimler ve Marka Temasının Oluşturulması

Çok fazla iyi logo örneği inceledik, çok fazla çizim ve eskiz oluşturduk. Nitekim vektörel olarak zorluk çıkarmadan kullanılabilecek, aynı zamanda da güç, kuvvet, çeviklik kavramlarını simgeleyecek, kabalıktan uzak bir tasarım çizgisi oluşturduk.

Markamız Hazır

Taslakların vektörel hale getirilmesi, logo değeri kazandırılması, renkler ve kusursuz birleştirmelerin yapılmasından sonra Sentor Kırtasiye Markası olarak artık yola çıkmaya hazırdı. Yapılan tasarımın açıklamaları ince ince yazıldı, brifingler verildi, anlatımlar yapıldı. Logonun hikayesi, markanın ana fikri belirlendi.

e o kadar yaptık, uygulamaları yok mu diyeceksiniz? Var olmaz mı.. Size mockup olmayan fotoğraflar ve uygulamaları aşağıda sunuyoruz.

Beğenilerinizi esirgemeyiniz..

Kırtasiye markası veya başka marka arayışı içindeyseniz bize ulaşın!

Düşüncelerinizi paylaşabilir, yorum bırakabilirsiniz.

Diğer Paylaşım ve Yazılarımızı İnceleyin

  • uykucu tavuk fastfood maskot tasarımı

Maskot Tasarımı Nasıl Yapılır

Maskot tasarım ve karakter oluşturma çalışmaları, logo tasarımı sürecinden çok daha farklıdır. Oluşturulacak karakterin özelliklerinin, anatomik yapısının, ilişkilendirileceği marka / ürün detaylarını taşıması Devamı..

Logo Tasarımı ve Amblem

Logo tasarımı ve amblem noktasında Logoloji olarak savunduğumuz ana fikir : "Tasarım sade, uygulanabilir, estetik ve özgün olmalıdır." Amaç; akılda kalıcı, özgün ve Devamı..

  • mutlu bayramlar

Nice Sağlıklı Bayramlara!

Bayramınız Kutlu Olsun! Ramazan ayı geçti bayrama kavuştuk. Pandemi süreci ile birlikte sevdiklerimizden uzak, yapabildiğimiz çoğu şeyden mahrum kaldık. Dijital çağın getirdiği nimetlerden Devamı..

Hayvan Logo Tasarımı Örnekleri

Çoğunlukla sevdiğimiz hayvan logo veya animal logolarla ilgili karakterleri logomuz olarak kullanmaktan hoşlanırız. Cesur aslan, kral aslan, asil at, gururlu kedi, sadık köpek, Devamı..

  • 23 Nisan Kutlu Olsun

23 Nisan Kutlu Olsun!

100. yılında kutladığımız 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınızı içtenlikle kutluyoruz. Zor günler geçirdiğimiz şu günlerin geçeceğini umut ediyor, geleceğimiz olan çocuklarımıza Devamı..

  • yeni yıl kutlaması

Mutlu Yıllar!

Yeni yıla gireceğimiz sayılı saatlerde, tüm sıkıntılarınızı geçmişte bırakmanız ve yeni yıla mutlu, huzurlu, sağlıklı, huzurlu ve mutluluklarla dolu yeni bir yıl dileriz. Devamı..