Uzun zamandır tasarım hizmeti sunduğumuz İrem Kırtasiye yeni projesi için marka talebinde bulundu. Hem marka ismini bulmak, hem de markaya özel bir değer katmak bizim için çok önemliydi.

kırtasiye markası sentor hikayesi

Kırtasiye alanında üretici olarak yer alan marka için farklı fikirler oluşturduk. Fakat aklımıza en uygunu kağıdın, kalemin vazgeçilmezliği yıllardır aynı değerde kalışı oldu. Bu yüzden Mısır, Antik Yunan, Eski Türk Mitolojisini inceledik, araştırdık. Farklı yaratıklar, çift başlı kartallar, ejderhalar bir çok efsanenin hikayesini okuduk. Yarı at yarı insan olan güçlü varlık olan Sentorlar bize daha yakın geldi. Çünkü at asil bir havyandı, güçlüydü, yeri geldiğinde evcil, yeri geldiğinde savaşçı… Nitekim Sentor markasının ilk fikri doğmuş oldu.

Marka Araştırması

Gerekli patent araştırmalarını ve TPE sorgularını yaptıktan sonra konuyla ilgili Sentor örnek çizimlerini araştırdık, inceledik.

kırtasiye markası sentor hikayesi

Taslak Çizimler ve Marka Temasının Oluşturulması

Çok fazla iyi logo örneği inceledik, çok fazla çizim ve eskiz oluşturduk. Nitekim vektörel olarak zorluk çıkarmadan kullanılabilecek, aynı zamanda da güç, kuvvet, çeviklik kavramlarını simgeleyecek, kabalıktan uzak bir tasarım çizgisi oluşturduk.

Markamız Hazır

Taslakların vektörel hale getirilmesi, logo değeri kazandırılması, renkler ve kusursuz birleştirmelerin yapılmasından sonra Sentor Kırtasiye Markası olarak artık yola çıkmaya hazırdı. Yapılan tasarımın açıklamaları ince ince yazıldı, brifingler verildi, anlatımlar yapıldı. Logonun hikayesi, markanın ana fikri belirlendi.

e o kadar yaptık, uygulamaları yok mu diyeceksiniz? Var olmaz mı.. Size mockup olmayan fotoğraflar ve uygulamaları aşağıda sunuyoruz.

Beğenilerinizi esirgemeyiniz..

Kırtasiye markası veya başka marka arayışı içindeyseniz bize ulaşın!