Avukat ve Hukuk Bürosu Logo Tasarım Örnekleri

Hukuk, avukat, avukatlık bürosu logo tasarım önerileri için daha önceden yapılmış, yurtiçi ve yurtdışı kaynaklı logo tasarım örneklerini sizin için inceledik.

Adalet – yargı sektörü için kullanılan logo tasarım örneklerini ve logoları incelediğimizde karşımıza belli başlı fikirler gelir.

Avukat – Hukuk Logo fikirlerini en basit anlamda özetleyecek olursak

 • terazi logolu figür
 • kitap, kanun gibi belge soyutlamaları kullanılmış logolar
 • gözü kapalı elinde terazi ve kılıç olan tarafsız adalet figürü
 • mahkemelerde kullanılan tokmak ve kararın öne çıktığı ve hukukun hakim olduğu logolar
 • aslan ve güçlü hayvan türevleri
 • roma sütunu ki modern adalet sisteminin başlangıcı sayılabilir bu yüzden öne çıkartılır
 • tipografik uygulamalar, yani avukatlık bürosu veya avukat baş harflerinin kullanıldığı harflerle ilgili uygulamalar.

Bizce bir avukatlık bürosu için oluşturulacak logo tasarımında öncelikle temsiliyet önemlidir. Eğer logo yapılacak markanın ismi kendine has değerli obje veya ifadeler taşıyorsa, onun üzerine yoğunlaşılmalıdır. Mesela KARTAL HUKUK BÜROSU.. Burada kartal figürü, kartal kanatlarından oluşturulacak sayfalar, keskin göz ve ayrıntılı bakış gibi net çıkış noktaları oluşturulabilir.

Biz yine de incelemeniz açısından avukatların tercih ettiği bazı avukat logo örneklerini sizinle paylaşalım.


Avukat ve adli tasarımlar bakımında hukuk logo tasarımı yaptığımız Kikdes Firmasını inceleyebilirsiniz.

Bir Yorum

 1. Savaş Şahin Nisan 20, 2021 at 1:26 pm - Reply

  Merhaba hukuk bürom adına kuracağım Web sayfasına ŞAHİN HUKUK ismi ile bir logo oluşturulmasını istiyorum. Önerilerinizi bekliyorum..

Düşüncelerinizi paylaşabilir, yorum bırakabilirsiniz.

Diğer Paylaşım ve Yazılarımızı İnceleyin

 • uykucu tavuk fastfood maskot tasarımı

Maskot Tasarımı Nasıl Yapılır

Maskot tasarım ve karakter oluşturma çalışmaları, logo tasarımı sürecinden çok daha farklıdır. Oluşturulacak karakterin özelliklerinin, anatomik yapısının, ilişkilendirileceği marka / ürün detaylarını taşıması Devamı..

Logo Tasarımı ve Amblem

Logo tasarımı ve amblem noktasında Logoloji olarak savunduğumuz ana fikir : "Tasarım sade, uygulanabilir, estetik ve özgün olmalıdır." Amaç; akılda kalıcı, özgün ve Devamı..

 • mutlu bayramlar

Nice Sağlıklı Bayramlara!

Bayramınız Kutlu Olsun! Ramazan ayı geçti bayrama kavuştuk. Pandemi süreci ile birlikte sevdiklerimizden uzak, yapabildiğimiz çoğu şeyden mahrum kaldık. Dijital çağın getirdiği nimetlerden Devamı..

Hayvan Logo Tasarımı Örnekleri

Çoğunlukla sevdiğimiz hayvan logo veya animal logolarla ilgili karakterleri logomuz olarak kullanmaktan hoşlanırız. Cesur aslan, kral aslan, asil at, gururlu kedi, sadık köpek, Devamı..

 • 23 Nisan Kutlu Olsun

23 Nisan Kutlu Olsun!

100. yılında kutladığımız 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınızı içtenlikle kutluyoruz. Zor günler geçirdiğimiz şu günlerin geçeceğini umut ediyor, geleceğimiz olan çocuklarımıza Devamı..

 • yeni yıl kutlaması

Mutlu Yıllar!

Yeni yıla gireceğimiz sayılı saatlerde, tüm sıkıntılarınızı geçmişte bırakmanız ve yeni yıla mutlu, huzurlu, sağlıklı, huzurlu ve mutluluklarla dolu yeni bir yıl dileriz. Devamı..