Sentor Kırtasiye – Çanta Marka ve Logo Tasarımı

Sentor Kırtasiye Marka ve Logo Tasarımı

Logoloji’nin ilk yıllarında logo ve kurumsal kimlik tasarımı hazırladığımız İrem Kırtasiye için yepyeni bir kırtasiye markası olarak Sentor ismini bulduk. Farklı kaynaklar üzerinden yaptığımız detaylı bilimsel araştırmalardan akılda kalabilecek isimler üzerinde fazlasıyla durduk. Marka ismi oluşturma konusunda kırtasiye sektörünün geçmişi, hatta papirus yapraklarından tutun da kağıdın icadına kadar çeşitli tarihsel öğeleri tek tek ele aldık.

Nihayetinde tarihte çok fazla bilinen, çoğunlukla güçlü ve mitolojik bir varlık olan Sentor ismine karar verdik.

Kırtasiye Logo Tasarımı Fikir Kaynağı

Sentor kırtasiye logosu için ihlam aldığımız eski Yunan Mitolojisinde üstü insan alt kısmı at olan savaşçı bir varlıktır. Aynı özellikleri taşıyan mitolojik varlıkları Türk mitolojisinde de görmek mümkün. Savaşçı, güçlü ve öncü karakteriyle kırtasiye anlamında da hedeflerimize uyduğu için bu ismi önerdik.

Kırtasiye logosunun uygulanacağı alanlar çanta, baskı, şemsiye gibi materyaller üzerinde genelde tek renk baskılar kullanıldığı için olabildiğince çizgisel tasarımlar üzerinde durduk. Uzun çalışma ve eskiz aşamalarından sonra soyutladığımız SENTOR karakterini çok iyi bir anatomik yapı ile beraber iki renge düşürdük. Logotype / font seçimleri, mockup örneklerinden sonra netleştirdiğimiz logoyu firmaya teslim ettik.

Marka yönetimi konusunda işbirliği yaptığımız değerli iş ortağımız ile halen çalışmalarımız devam etmektedir. Sentor’ün yaratılış hikayesini buradan inceleyebilirsiniz.

Sentor’a başarılar diliyoruz.

Düşüncelerinizi paylaşabilir, yorum bırakabilirsiniz.