Abartıyoruz.com E-ticaret Sitesi Maskot Tasarımı

abartıyoruz web sitesi maskot tasarımı

Farklı sektörlerde ürünler sunan genel eticaret sitesi olarak ticari faaliyet gösteren Abartıyoruz web sitesi için oluşturduğumuz sevimli maskot tasarımı.

Abartiyoruz.com ilginç ve sıra dışı ürünlerin yanı sıra, geniş ürün yelpazesi ile hizmet veren bir eticaret sitesidir.

Maskot Tasarımı Fikir Aşaması

Abartma fiili soyut bir kavram hatta bir tepki olduğundan bayağı zorlandık. Belli bir imge ile simgeleme fikri tam olarak proje ile örtüşmeyince, site ismindeki ABARTMA ifadesini kullanmaya, bunu belli bir tepki veya anlatım durumu haline getirirerek logo tasarımı yerine maskot tasarımı hazırlamaya karar verdik.

Her türlü grafik tasarım projesine uygun şekilde kullanılabilecek, ayrıca akılda kalıcı bir tasarım karakter oluşturmak kolay olmadı. Özellikle hazırlanacak maskotun bir eticaret sitesi maskotu özelliği taşıması gerektiği, akılda kalıcı olması ve sevimli maskot tasarımı tanımı ile örtüşerek ziyaretçilere kendisini sevdirmesi gerektiği fikri üzerinde yoğunlaştık.

Ortaya konan eskiz çalışmalarında abartmayı tarif eden ve ellerini iki yana açarak “abartma” fiilini mimikleyen bir maskot ortaya çıkardık. Maskotu gövdeli haliyle kullanmadık. Çünkü vermek istediğimiz ifade yüz ifadesi, yüz abartma mimimkleri olmalıydı. Başardık mı? Takdir sizin :)

Karakter tasarımının ellerini, yüz ifadesini çeşitlendirerek, ufak ilaveler yaparak maskotun uygulamaları konusunda dalternatif kullanımlar hazırladık.

Ayrıca firmanın kurumsal kimlik tasarımını da ( kartvizit, antetli kağıt, fatura, araç giydirme vb ) maskot tasarımı ile uyumlu bir şekilde hazırladık.

Abartıyoruz eticaret web sitesi maskot tasarımı

Düşüncelerinizi paylaşabilir, yorum bırakabilirsiniz.