ücretsiz logo tasarım

Ücretsiz logo tasarımı veya daha geniş kapsamla ücretsiz hizmet verme konusunda tümden-gelim ile başlayış yapalım.

Amaç MARKA oluşturmak,
İşin temeli HİZMET,
Hizmetin tanıtımı REKLAM,
Reklamın temeli LOGO TASARIMI’dır!

Profesyonel düzeyde MARKA oluşturmak istiyorsanız, iyi hizmet verip, üretmeyi amaçlıyorsanız, temellerinizi sağlam atmak zorundasınız. Oluşturduğunuz markayı kitleye tanıtacak, onu özgün ve benzersiz kılacak olan, oluşturduğunuz hizmet ve ürünü simgeleyecek reklamlar, afişler, kutular, brandalar, kataloglar, kartvizitler, yaka kartları vs. vs. vs. marka imajını tamamlayan tasarımlardır. Bu tasarımların en temel öğesi ise LOGO dur.

Ucuz sirke baldan tatlı mıdır?

Atalar söylemiş. Peki gerçekten ucuz sirke baldan tatlı mıdır? Daha önce beyan ettiğimiz gibi yapılacak işin adını koyuyorsunuz, marka için ilk temeli atıyor logo tasarımını ücretsiz veya internetten bulduğunuz bir resim üzerine kuruyorsunuz, iş büyüyor, tabelalar asılıyor, kartlar basılıyor, faturalar kesiliyor, araçlar giydiriliyor… Fakat belli bir müddet sonra logonuzun kötü olduğunu, fark yaratmadığını, bir sürü benzeri olan bir tasarım olduğunu fark ediyor yada fark ettiriliyorsunuz. Tasarım değişikli işin en kolay kısmı, zor olan markanın halen sizin olduğunu anlatmak. Örneğin İstikbal Mobilya logosunu değiştirdiğinde tüm tabelaları, mağaza cephelerini ve kullandığı kurumsalları komple değiştirmek zorunda kaldı. Aynısı Beko için de geçerli. İLK ADIM SAĞLAM OLMALI.

Diğer bir açıdan hizmet sektöründe ne kadar ekmek o kadar köfte diye de bir deyim vardır. Ücretsiz veya ucuz olarak aldığınız logo tasarımı konusunda ne kadar kalitelidir, ne kadar iyidir o artık şansınıza kalmış. Logoloji olarak yaptığımız tasarımlarda tekrarı yakalamamak için her tasarımdan önce mutlaka o sektörle ilgili analiz yapıyoruz. Yani tek çizik atmadan yapılmış birçok tasarımı analiz ederek olmalı / olmamalı seçeneklerini işaretliyoruz. Bu iş zaman, emek, bilgi, deneyim ve yetenek ister.

Profesyonel düzeyde hiç bir insan çalıştığı işi ucuza yapmak, emeğini boşa harcamak istemez. Olaki ucuza iş yaptınız. Mutlaka Nasrettin Hoca’nın bir fıkrası gibi “Altı Kağıttır” :)

Logo marka oluşumu açısından ÇOK ÖNEMLİ!

Ülke için bayrak, birey için imza ne ise marka için de logo tasarımı odur. Bu yüzden Marka logosu bilinçsizce yapılmamalı / yaptırılmamalı ve heba edilmemelidir. Markasına ve logosuna önem veren kaliteli ürünler değer bakımından diğerlerinden çok ama çok üstündür. Teknik olarak tasarımlar ürünü / hizmeti piyasaya tanıtır, AL BENİ, BEN KALİTELİYİM mesajı verir,  bunun devamında üretici ürünü konusunda belli bir istikrar yakalarsa ve bu silsile belli bir süre düzeyinde devam ederse işte o zaman markalaşma oluşur.

tasarımın önemi

Kısacası bu kadar önemli bir işin ilk basamağında için ücretsiz hizmet veya bilinçsizce bir tasarım kullanarak baltalamamak gerektiğini düşünüyorum.

Yani demem o ki : “Logo tasarımı ÇOK önemlidir!”

Sonuç olarak ücretsiz logo tasarımı

Muhtemelen bu sayfaya ücretsiz logo tasarımı sahibi olmak için geldiniz. Yukarıda örneklerini verdiğimiz, markalaşma açısından  Ama yok öyle bir hizmetimiz!

Bu yazıyı buraya kadar okuduysanız, markanıza önem veriyor, iyi bir şeyler arıyor olmalısınız.
Referanslarımıza bakın
sonra görüşelim.