Logo Tasarım Sitesi adı altında birçok hazır tasarım sunan projeleri görmek mümkün. Birçok tasarım elemanını birleştirerek kendinize göre şablonlar oluşturmak, orta düzeyde kullanmak mümkün. Çoğu amatör düzeyde firmanın işini görse de profesyonel düzeyde çok da tutarlı olması mümkün değil.

Bize göre avantaj ve dezavantajlarını belirledik:

hazır logo tasarımı

Logo Tasarım Sitesi Avantajları

  • Hızlı bir şekilde var olan tasarımlardan sonuca ulaşabilirsiniz.
  • Şablonlar üzerinden seçimleri kendiniz yöneterek kendi istediğinizi seçebilirsiniz.
  • Ücret olarak daha uygun ödersiniz

Hazır Logo Tasarımlarının Dez Avantajları

  • İlk başta avantajlı gibi gözükse de ilerleyen aşamalarda başınız mutlaka ağrır. Benzer tasarımlar benzer renklere sahip birçok firmadan farkınız kalmaz.
  • Marka bilinirliği kötü yönde etkilenir. Unutmayın logosuna özen göstermeyen bir firmanın diğer işlerine gösterdiği özen tartışmaya açıktır.
  • Amblem sizin kimliğiniz, temsil gücünüzdür. Daha önce verdiğimiz kurumsal kimlik örneklerinde Marlboro logosu ile F1 yarışlarına sponsorluğu hakkında örnekler vermişti, yinelemekte fayda var. Logotype ve kullanımı o kadar özdeşleşmiştir ki sigara reklamlarının yasak olduğu bazı ülkelerde araçların arkasına kırmızı üzerine beyaz marlboro üçgeni koymaları markayı reklamlama açısından yeterli olmaktadır.

marlboro logo kullanımı

  • Logoloji olarak tasarımlarınızı ilerisi için özel hazırladığımız için kartvizitten, araç uygulamalarına ve marka gelişme aşamalarında kadar problem yaşamazsınız. Olası hazır tasarımlarda logonuz özgün değilse bu marka değerinizi oldukça zedeleyebilir.
  • Hazır sistemlerde verdikleri dosya uzantıları uygulamalarınızda size yeterli olmayabilir. Çünkü çoğu hazır program vektörel uzantı veremeyebilir.

Logo tasarım sitesi genel itibari bir nebze işinize yarar, fakat profesyonel düzeyde bir yaklaşım değildir. İlerleyen aşamalarda markanın bilinirliği, basılı evrak, tabela, ambalaj ve daha fazlaimaj değişikliği maliyeti yükü getirir. O ürün bu muydu acaba, başka firmamı bu gibi kafa karıştırıcı sorular akla getirebilir.

İyi bir tasarım için uzmanlarla çalışmak, doğru analiz yapıp markanıza göre bir konsept oluşturmak en doğru tercihtir.

Kurumsal ve profesyonel bir tasarım için Tasarım Mütehassısı Logoloji’ye bekleriz :)