logo tasarım süreci

Logo Tasarım

 • TPE marka analizi
 • Profesyonel Yaklaşım
 • Fikir Alışverişi ve İstişare
 • %100 Özgün Tasarım
 • 7-10 Gün Teslim Süresi
 • Vektörel Teslim
 

Logo Tasarım Sürecimiz

Her iş sahibi, özgün, benzersiz ve sadece kendine ait bir logo tasarımı olsun ister. Bizim de amacımız budur.

“Fazlalıklardan arınmış, modern çizgiler taşıyan, kaliteli ve sadece size özel bir tasarım”

Estetik, iyi tasarlanmış, marka ile birebir örtüşen aynı zamanda iş sahibinin de beğenisini kazanacak tasarımlar hazırlar ve bunlar içerisinden elemeler yaparak uygun gördüklerimizi marka sahibine sunarız.

Logoloji olarak kullanılamayacak ve grafik estetik değerlerinden yoksun bir tasarımı müşterimize asla sunmayız. Çalışma sürecimizin temeli; tasarımcı – marka sahibi arasında iletişim kurarak, en güzel tasarımı en kısa ve en doğru şekilde tasarlamaktır. Süreci diğer tüm tasarımlarımızda olduğu gibi karşılıklı istişare ve araştırmalar, fikir alışverişleriyle başlar, gelişir ve memnuniyet şartı ile tamamlanır.

MÜŞTERİ ODAKLI TASARIM ANLAYIŞI

Tasarım süreçlerimiz karşılıklı (whatsapp, telefon, skype, gtalk, mail görüşme) çalışma seçeneğiyle sunum / onay prosedüründe işler. Tasarım aşamasının her anı dilerse iş sahibiyle paylaşılır. Talep edilen düzeltme ve öngörüler, tasarım estetiği çerçevesinde değerlendirilerek çalışmalara uygulanır.

Tasarım sürecine iş sahibinin birebir etkisi sağlanır ve istenilen bir çalışma ortaya çıkmış olur.

Karşılıklı çalışma süreci ile logo tasarımı karma karışık, öylesine yapılmış tasarım yığıntısına sokulmadan; nokta atışı ile doğru, estetik ve istenilen bir şekilde tasarlanır.

Logo Tasarımı Aşamaları ve Logo Yapım Süreci

Çalıştığımız her tasarım özeldir. Tüm aşamaları tek tek elden geçirilerek ve özenle hazırlanır.

Markanız için çalışırken izlediğimiz tasarım sürecini; aşağıdaki başlıklara tıklayarak içeriklerinden detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz.


Tasarım Aşamaları


Logo tasarım sürecine dair izlediğimiz yol hakkında kısa bir bilgilendirme ihtiyacı duyuyoruz. Burada dört ana başlıkta süreci inceleyebilirsiniz.


Ön Görüşme ve Marka Tanımlama

Çalışılacak proje ilgili genel bilgiler, detaylar, logoda görülmek istenilen özellikler; işveren ile karşılıklı konuşularak tasarım özellikleri netleştirilir. Konseptin kapsamı, hedefleri ve temel yapısı saplanır. Tasarımın en can alıcı noktası bilgilendirme aşamasıdır.

Logo yapmak için ne kadar açıklayıcı bilgi alırsak o derecede size uygun tasarımlar üretebiliriz. Logo Tasarımı paketinde ödeme nakit veya 1+1 (iş başı ve iş teslimi) şeklinde alınır. Tasarım aşamalarının hangi tarihler arasında ilerleyeceğine ve yaklaşık teslim tarihine dair mutabat sağlanır. Süraç ödemeyi takip eden günden itibaren başlar.

 • Araştırma ve Ön Sunum Ön görüşmede elde edilen bilgiler ışığında tasarım ile ilgili detaylar ortaya konur.
 • Rakipler, yapılmış çalışmalar, olabilecek çalışmalar, sektördeki örnek tasarımlar irdelenir.
 • Toplanan veriler sunu olarak müşteri ile paylaşılır. Karşılıklı analiz ve talepler alınır.

Bu aşamada yaklaşık 30-60 arasında sektörel, isim veya talep bazında örnekler inceleriz.

Bir önceki aşamada toparlanan veriler, örnek incelemeleri ve logo sunumlarıyla bilgilendirilen ve konu hakkında örnekler ve açıklamalar ile görsel yapısı güçlendirilen müşterimiz için farklı fikirler oluştururuz. Çıkış noktaları tanımlar; fikirler, renkler konusunda bilgi verir, beğenilen noktalarda istişare ederek logonun genel hatlarını oluştururuz.

Bu aşamada oluşan çıkış noktaları yapılacak demo tasarımlar üzerinde denerek uygulanacaktır.

Logo Tasarımı Eskiz ve Ön Tasarım Çalışması

Çıkış noktalarına istinaden demo çalışmalar hazırlanarak fikri somutlaştırmak açısından müşteriye sunulur.

Yapılan çalışmalar 2-5 demo arasında değişebildiği gibi fikir ve işe göre de değişkenlik gösterebilir. Tasarım sürecinde belli bir demo kısıtlaması olmayıp, süreç istenileni yakalama ile doğru orantılıdır. ( karşılıklı istişare ve yönlendirmeye bağlı)

Hazırlanan tasarımlar üzerinden seçimyer, revizeler, renk düzetmeleri ve font (tipografik) düzetmeleri tamamlanarak, müşterinin onayından sonra bitmiş halini alır.

Talep edilen revizyonlar istenilen fikir yakalanıp, tasarım üzerinde somutlaştırıldıktan sonraki aşamada talep edilebilir. Karşılıklı istişarelerle fikri geliştirerek, gerek renk yapısı, gerek tipografik / font tercihlerindeki oluşum, gerekse yerleşim planlama bu süreç esnasında yeniden gözden geçirilir.

Tasarımı uzantıları, renk değerleri, pantone değerleri ve müşterinin özel talepleri doğrultusunda istenen diğer uzantılarla birlikte, web - matbaa - dijital baskı - serigrafi gibi alanlarda kullanılacak şekilde dijital ortamında teslim edili.

Freehand, illustrator EPS (corel, autocad, 3d max uyumlu), Adobe Photoshop, JPG, PNG, TIF, FONT

Tasarım süreci karşılıklı istişare, çalışma ve onay prosedüründe işler. Demo kısıtlamasına tabi değilsiniz.

 • Logo tasarımı için hedef süremiz 7 ila 10 gündür; fakat çalışmanın gidişatı beğeni ve onayınıza bağlı olduğu için esasımız tasarımdan memnun olduğumuz zaman işi tamamlamaktır. Bu nedenle süreçte esnemeler yaşayabiliriz.
 • Yapılan tüm çalışmaların orjinalliğini ve sadece size ait olduğunu garanti ederiz.
 • Tescil işlemleri sırasında tasarımınız, alıntı, çalıntı veya benzerlik ifadeleriyle ilgili reddedilirse tüm sorumluluğu üzerimize alarak çalışmaların tamamını ücretsiz olarak yapmayı taahhüt ederiz.
 • Size özel yapılan tasarımlar izniniz dışında herhangi bir platformda yayınlanmaz.
İLETİŞİM
WhatsApp WhatsApp İletişim