whatsapp 0 546 724 5646
web tasarımı

Web Sitesi Tasarımı

line

Hedef kitleye ulaşmanın en kolay yollarından birisidir web sitesi. Yaygın olarak kullanılan internet sayesinde dünyanın bir ucuna ulaşmak, bağlantılar kurmak ve iş yapmak artık daha kolay. Potansiyel müşterilerinizin dikkat edeceği ilk şeylerden biri web sitesidir. İyi tasarlanmış ve hazırlanmış web tasarımı sizi daha iyi tanıtacaktır.

Renk uyumu, ergonomik kullanım, içerik yerleşimi, hedef sitenin tasarımına etki eden faktörlerdir. İnternet pazarlaması için iyi tasarlanmış bir web sitesi, çok pahalıya yapılmış bir mağazadan daha fazla müşteri kazanmanızı sağlayacaktır.


Web Sitesi Nasıl Tasarlanır?

line

Web sitesi tasarımında ilk etken web sitesi kullanım amacıdır. Sitenin kullanım amacı, tanıtım, satış, iletişim, eticaret, portal, blog gibi çeşitlendirilebilir. Bu amaç ve amaçlar içerisinde site üzerinden verilmek isteneni netleştirerek hedefe yönelik bir proje başlatılır.

 

İkinci etken hedef kitledir. Örneğin kadınlara yönelik, çocuklara yönelik, genel, erkeklere yönelik siteler gibi.

Üçüncü etken içeriktir. Site içeriğine göre uygun renkler, uygun yapı seçilmelidir. Örneğin bitkisel ürünlerin satışının olacağı bir site için daha çok doğallığı veren yeşil, turuncu, mavi renkleri mesajınızı güçlendirecektir.

Site üzerinden verilmek istenen öncelikli mesajların önem değerleri belirlenerek, örneğin, haber, hizmetler, anket, iletişim formu, ürün özellikleri vs. gibi bunların yerleşimlerini ona göre belirleriz.

Teknik olarak en önemli etkenlerden birisi de teknik yapıdır. Flash, php, asp, jquery gibi kodlama dilleri ve tasarım öğelerinden en uygun olanı amaca göre seçilerek teknik belirlenir.

Yukarıdaki genel bilgiler değerlendirilip, yol haritası çizildikten sonra sitenin yerleşimi layout (taslak) olarak hazırlanır, bu taslak üzerinden dilerse müşterimizle görüşme yaparak yerleşim değişikliği yapabiliriz. Taslak onaylandığında tasarım aşamasına geçilir. Tasarım tamamlanıp düzeltmeler yapıldıktan sonra tasarım / onay işleyişiyle diğer sayfalara konsept uygulanır.

Web tasarımı hakkında bizimle iletişime geçerek daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Daha detaylı incelemeleri portföy sayfasından yapabilirsiniz.


footer