whatsapp 0 546 724 5646
logo tasarımı paketleri

Logo ve Tasarım önerileri

Ücretsiz Logo Tasarımı

Marka Oluşturma

Logo Tasarımı Havuzu

Önemli Duyuru

Logoloji ve Logo Yarışma Siteleri

Logo, Logo Örnekleri

Logo Tasarımında Sık Yapılan 10 HATA

Logo Tasarımı

Logo ve Renk

Tipografi ve okunurluk

Kurumsal Kimlik ve Renk

Maskot tasarımı

Kurumsal Kimlik oluşturma

Kısaca Kurumsal Kimlik

Kurumsal Kimlik Nedir

Güzel Logo Örnekleri

iyi logo

Nerden Nasıl Başlanır

Ölçü ve kurallar

Maskot ve Maskot Oluşturma

Logo  boşluk

İyi logo tasarımının temel özellikleri

ok

iyi logo

İyi bir logo nasıl olmalı? Ne(ler) yapmalı?

Logo tasarımı çalışmalarına başlamadan önce logonun ne olduğunu iyice kavramaya çalışın. Logo neyi temsil eder? Ne amaçlar?

Logo sadece işaretten ibaret bir sembol değildir.

Şirketin kurumsal markasını font, şekil, renk ve (resimlerle) yansıtmaya çalışmaktır.

Temel logo tasarım kurallarını bilin

logo•

Bir logo, mutlaka tanımlanabilir olmalı.
Bir logo, mutlaka akılda kalmalı
Bir logo, mutlaka renkler olmadan da efektif olmalı.
Bir logo, mutlaka uygun özelliklerde olmalı

Diğerlerinin Bağzı ve Hatalarını öğrenin.

logo

iyi - kötü - çirkin
 
Logo tasarımı
kuralları hakkında az biraz bir şey öğrendiniz. iyi ve kötü logoyu ayırt edebiliyorsunuz. Elinizden geldiğince diğer başarılı olan logoları inceleyin, neden bu kadar başarılı olduklarını araştırmaya çalışın neleri doğru yaptıklarını gözlemleyin ve bu size bir fikir, ilham versin ama fikri de olduğu gibi çalmayın. Bakış açınızı olabildiğince geniş tutmaya çalışın.

logo

Örnek olarak nike swoosh logosunu ele alalım. Logo 1971 yılında carolyn davidson tarafından sadece 35$ a çizildi. Hala çok güçlü, akılda kalan ve konumlandırılabilir bir logo. Son derece basit, sade ve ünlü yunan zafer tanrısının sembolünü tasvir ediyor.


Spor dünyası için son derece popüler bir logo. Nike swoosh logosu birkaç harika logodan birisi. Diğer ünlü markaları düşünün be onların logolarına göz atın onları bu derece başarılı kılan ne? Logopond sitesine bakmanızı tavsiye ederim. Yada bölgenizde bulunan herhangi bir kütüphaneye giderek konuyla ilgili bir kitap okuyun.


Tasarım Süreci


logo

İşte insanların yaratıcılıklarını ortaya çıkan iyi ve kötüyü ayırt eden uzun tasarlama süreci. Eğer bu işe gönül verdiyseniz bıkmadan, usanmadan sabırla çizin çizin çizin. olmadı bir daha, olmadı bir daha. yılmak yok. net üzerinde araştırın, arkadaşlarınızla beyin fırtınası yapın. Onlardan yardım isteyin fikir, görüşlerini mutlaka önemseyin. Saten ilk seferde kim başarılı olmuş ki! karamsarlığa düşmeden diğer güzel logo tasarımlarına bakarak ilham almaya çalışın. ilham bu adı üstünde ne zaman geleceği belli olmuyor.


Yazılım öğrenin


logo

İşin püf noktası aslında bu fikriniz ve yaratıcı birşeyler buldunuz sıra program(lar) ile bunu olgunlaştırmaya geldi. Net dünyasını iyice araştırın. programlar (photoshop, illustrator) hakkında detaylı bilgiler öğrenin özellikle kısayol tuşları işinizi yaparken zaman tasarrufu sağlayacaktır.

paylaş
footer