whatsapp 0 546 724 5646
logo tasarımı paketleri

Logo Tasarımı

Avukat Hukuk Logo Tasarımı

Nakliye Logo Tasarımı

Cafe - Kafe Logo

Tekstil - Moda Logo

Mobilya Logo Tasarımı

Enerji Logo Tasarımı

Emlak Logo Tasarımı

Teknolojik Logo Tasarım

İnşaat Logo Tasarımı

Sektorel Logo Örnekleri  boşluk

İnşaat Yapı logo tasarımları

ok

İnşaat ve yapı sektöründe kullanılan bazı logoları derlemeye çalıştım.
İnşaat ile alakalı logolarda genel olarak fikir çıkış noktaları şu şekilde.

Kütlesel, belli bir ağırlığı olan, özellikle logoya bakıldığında adetada tuğla gibi eni boyu ve yüksekliği olan tasarımlar tercih edilmekte. Bu tasarımlar kimi zaman marka baş harfleriyle yapılabilmekte (örn. Yapı Market- YM gibi) kimi zamanda belli bir kütle soyutlanmakta.

İkinci olarak tercih edilen ve sık sık rastladığım inşaat logolarında kullanılan diğer unsur, dikey ve düşey bileşenlerden oluşturulmuş bina ve şehir figürleri. Bu tür kullanımlarda inşaat firmasının büyüklüğü, kocaman kocaman binalar yaptığı ve çok büyük güvenilir bir firma olduğu vurgulanmak istenir.

Ülkemizde özellikle logo yarışmalarına giren tasarımlara baktığımda belli kalıplara sokulmuş ve birbirini kopyalar nitelikte konseptler görmek mümkün. Göze hoş gelecek fikirler belli olsa da logonun genel özelliklerinden olan öznellik ve özgünlük malesef yitiriliyor.

Bazı inşaat logolarını beraber inceleyelim.

inşaat logologo tasarıminşaat logoinşaat logoinşaat logoinşaat logoinşaat logoinşaat logoinşaat logoinşaat logo tasarıminşaat logo tasarıminşaat logoinşaat logoinşaat logo tasarıminşaat logo tasarıminşaat logoinşaat logoinşaat logoinşaat logoinşaat logo tasarımıinşaat logosuinşaat logosuinşaat logosuinşaat logosuinşaat logosuinşaat logosuinşaat logosuinşaat logolarıinşaat logolarıinşaat logolarılogolarlogolarlogolarlogolarlogolarlogolarlogologologologolarinşaatinşaatinşaatinşaatinşaatinşaat

paylaş
footer