whatsapp 0 546 724 5646
logo tasarımı paketleri

Tasarım Fiyatları

Dolandırıcılara Dikkat

8. Yılımız

Hediye Maskot

Bilgilendirme

Logo Yarışmaları

İnsanlık Ayıbı HOCALI KATLİAMI

Keyfim Süt Yeni Uygulamalar

Kurban Bayramınız Mübarek Olsun!

Yorumlarınız Bizim İçin Önemli

Logoloji'yi Tercih Etmeden Önce Mutlaka Okuyun!

Kurumsallığa Atılan ilk adım LOGO'dur.

Logoloji'den Bir İlk  boşluk

Logo Yarışmaları

ok
Malesef logo ve tasarım yarışmalarına girmeme haklılığımı bugün birkez daha anladım.

Tasarım yarışması adı altında açılan, 5-10 bin tllik ödüller vaadedilen ve her ne hikmetse katılan binlerce tasarım arasında layık eser bulunamadan sonlandırılan yarışmalardan bahsediyorum. Aşağıda hüsranla sonuçlanmış birkaç örnek veriyorum;

- Voleybol federasyonu logo yarışması
- Eskişehir Valiliği logo yarışması
- Gümüşhane belediyesi logo yarışması
- Sağlık Bakanlığı logo yarışması...

Bugün sağlık bakanlığı sitesine girdiğim ve yeni logosunu gördüğümde bir kez daha üzüntü duydum. Prensip olarak yarışmalara katılmıyorum fakat katılan arkadaşlarımızın haklarının ne güzel yendiğine gördüğüm logo ile birkez daha şahit oldum.

Her türlü stock sitesinden bulunabilecek soyutlanmış insan figürü ve Türk bayrağı... Tek kelimeyle yazık. Altta rastgele gördüğüm bir imajı da paylaşayım dedim.

Bakanlığın yeni logosunda özgünlük 0! Herade bir grafikere yaptırmak yerine bakanlık, kendisi yapmayı tercih etti ve böyle birşey çıktı. Yarışmaya katılan tüm arkadaşlarıma ve grafik tasarım alemine baş sağlığı diliyorum.

sağlık bakanlığı yeni logo


Aynı şekilde TL nin simgesini yapan ajansın sitesini inceledim ve malesef kliparttan yaptıkları logoları gururla portfolyolarına koyduklarını gördüm. Bu simgeyi bu ajans yaptı ise ben bu mesleği bırakmaya hazırım.

Ayrıca altın oran, hareketlilik vs. vs. biirr sürü anlam yüklemişler TL ye. Bu tl imgesinde az biraz işi biliyorsam altın oran namına hiç birşey yok. Eurodan bozma, Ermeniden çalma uyduruk bir iş olduğu apaçık.

yeni tl

Yukarıdaki bilgiler ışığında birkez daha anlıyoruz ki ülkemizde tasarımcılar inek niyetine sağılıyor, fikirleri alınıyor ve bu fikirler hunkarca çalınıyor!

[ alıntı ibaresi yapılmadan kullanılamaz ]

paylaş
footer